האלוף במילאוים יום טוב סמיה בהלוויתו של רון יצחק קוקיא הי"ד
האלוף במילאוים יום טוב סמיה בהלוויתו של רון יצחק קוקיא הי"ד צילום: יוני קמפינסקי

אלוף (מיל'), ד"ר יום טוב סמיה הודיע היום (שני) על פרישת מפלגת ביח"ד שבראשותו מהתמודדות לבחירות הקרובות לכנסת.

סמיה הסביר כי "נבחרת ביח"ד, באמצעות תומכים ופעילים מתחומי החברה, הכלכלה והניהול עשתה מאמץ בחודשיים האחרונים כדי להביא לחיבורים עם מפלגות קיימות ותנועות חדשות וכדי לייצר כוח פוליטי משמעותי לקראת הבחירות הקרובות לצורך ביצוע השינוי המיוחל. לצערנו, ניסיונות החבירה לא צלחו למרות הפתיחות אשר גילינו בכל מגע שהיה".

סמיה אמר כי "סקרים שנעשו עבור המפלגה על ידי המכונים גיאוקרטוגרפיה בראשות פרופ' אבי דגני ו- IPSOS בראשות אבינועם ברוג, הראו כי לתנועת ביח"ד קיים פוטנציאל גבוה של 4-5 מנדטים אשר יבואו לידי ביטוי רק בחבירה למפלגה נוספת כגון כולנו, גשר, אחי ישראלי וגם מפלגת העבודה אשר לא הסכימו לחבירה המוצעת".

עוד אמר "מתוך אחריות אזרחית ומנהיגותית וכמפלגה הדוגלת ביציבות שלטונית , החלטנו כי אין זה נכון להתמודד בבחירות אפריל 2019".

יום טוב סמיה הדגיש "אני מבקש להודות מעומק ליבי למשפחתי המורחבת, לחבריי הקרובים באמת, לנבחרת הנפלאה, לכל הצוות המוביל, למתנדבים ברחבי הארץ ולתורמים מזמנם וכספם. תנועת ביח"ד עם אלפי פעיליה ומתנדביה תתארגן לקראת הבחירות הבאות לכנסת. נפיק לקחים, נלמד מהטעויות שלנו ושל אחרים ונהיה קשובים לעיתוי הנכון לקראת הבחירות הבאות".

יום טוב סמיה: "יודע דברים על גנץ" ערוץ הכנסת

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו