בועז קוקיא אחרי רוצח בנו: נדרוש עונש מוות

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע הבוקר (שלישי) את תושב הנגב, חאלד אבו ג'אדה, ברצח לוחם הנח"ל רון קוקיא הי"ד בערד.

אביו בועז אמר לאחר ההחלטה, "שמענו את ההחלטה המתבקשת של בית המשפט, נדרוש את העונש הראוי לרוצח מחבל שהוא עונש מוות".

על פי כתב האישום אבו ג'אדה ואחיו למחצה זאהי, ביקשו במשך תקופה לפגוע בחיילים, ואף ערכו תצפיות באזור ערד במטרה למצוא מטרות לתקיפה.

מכתב האישום, שהוגש לפני יותר משנה, עולה כי אבו ג'אדה צפה בסרטוני חמאס והושפע מפעילות הארגון ואף פרסם בעצמו פוסטים בפייסבוק בהם דברי שבח לאללה ולאסלאם.

עם הזמן החליט לבצע פיגוע נגד חיילי צה"ל, הוא רכש רכב שישמשו להימלטות לאחר ביצוע הפיגוע, שכן בתחילה תכנן לחטוף חייל באמצעות חומרי הרדמה, אליהם היתה לו נגישות בתור טכנאי הרדמה בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

בשלב מסוים החליט אבו ג'אדה כי חטיפת חייל מסובכת מדי ושיתף את אחיו זאהי בכוונתו לבצע פיגוע.

השניים יצאו לסיורים בשטח על מנת למצוא קורבן, והחליטו לדקור חייל חמוש בשעות הלילה על מנת לחטף את נשקו. האחים התמקדו בחיילי בסיס "תל ערד" והחליטו לקרוא לנשק שיחטפו במילת הקוד "פיצה".

עוד לפי הרצח הבחינו השניים בחיילים רבים הולכים לבדם בסיוריהם אולם אלה היו לא חמושים. בשתי הזדמנויות הגיעו לאזור הבסיס עצמו, והצטיידו בקפה ואוכל על מנת ליצור מצג שהינם מטיילים במקום. במקרים אלו לא הבחינו בחיילים בודדים אלא רק בקבוצות חיילים ולכן לא ביצעו את זממם.

בערב הפיגוע, בחודש נובמבר 2017, במהלך נסיעה ברחבי העיר הבחין חאלד בסמל רון קוקיא כשהוא חמוש, דקר אותו מספר דקירות בצוואר, בעורף ובקרקפת תוך שהוא מנסה לחטוף את נשקו. קוקיא התנגד אך לבסוף הצליח חאלד להשיג את הנשק ונמלט ברכבו ליישוב כסייפה.

מיד לאחר הרצח פגש חאלד באחיו זאהי והשניים הסתירו את נשקו של החייל. פחות מיממה לאחר מכן, בפעילות משותפת של שב"כ ומשטרת ישראל, נעצרו השניים ונחקרו.