טובה קררו
טובה קררוללא

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (שלישי) ברצח את אשר פרג׳, בן 80, שהצית למוות את האחות טובה קררו במרפאת קופת חולים כללית בחולון לפני כשנתיים.

בהכרעת הדין קבעו השופטים כי "לא התקיימה בנאשם מחלת נפש במובן הדרוש לסייג אי השפיות וכי התסמינים הנפשיים לא היו בעלי אופי פסיכוטי ששללו ממנו להבין את הפסול במעשיו. הנאשם הבין את מעשיו ואת תכליתם".

"חיכינו ליום הזה הרבה זמן, שנתיים ארוכות מדי עבורנו", אמרה בתה של קררו, נופר. "צדק כבר לא יהיה בסיפור הזה, כי שום עונש לא יחזיר לנו את אמא שלנו, אבל המינימום זה קבלת עונש מקסימלי. מעבר לסיפור האישי שלנו, הענישה כאן שולחת מסר לכל עובדי ועובדות מערכת הבריאות, שיידעו שאין סלחנות כלפי אלימות. יש גבולות שלא חוצים".

סנגורו של פרג', עו"ד דוד מועלם, מסר אחרי ההרשעה: "מדובר באדם שהגיע לגיל מבוגר, ולטענתנו התפתחה אצלו מחלת נפש קשה מאוד. הוא סבל מכאבים ושייך אותם בדמיונו למנוחה. הוא היה בטוח שהמנוחה היא שגרמה לו לכל הכאבים ולכן פעל כפי שפעל. בית המשפט השאיר פתח לעונש מופחת".

עו"ד כנרת מור מפרקליטות מחוז ת"א מסרה בתגובה :"ביהמ"ש קיבל את עמדתנו וקבע כי הנאשם אחראי למעשיו בעת ביצוע הרצח של טובה קררו ז"ל. הנאשם ביצע את הרצח בצורה אכזרית ביותר, כאשר הצית את המנוחה בעודה בחיים במהלך בדיקה רפואית. מערכת אכיפת החוק רואה בחומרה רבה מקרים של אלימות כלפי צוותים רפואיים ועושה כמיטב יכולתה להיאבק בתופעה בזויה זו. אנו נעתור להשית על הנאשם את עונש החובה הקבוע בחוק, וההולם את הנסיבות הכל כך קשות של תיק זה - מאסר עולם"