השלט הבא ברחובות תל אביב?
השלט הבא ברחובות תל אביב? צילום: iStock

זה כבר ידוע שמי שמסתובב עם בראש מורם וגב זקוף ברחוב- כנראה אין לו סמארטפון. השימוש הגובר בסלולרי ברחוב אולי מועיל לנצל את הזמן יותר טוב, אבל יכול גם לפגוע ביכולת להימנע מתאונות דרכים. רמזור חדש שהופעל בתל אביב אמור לסייע לפתור במעט את הבעיה.

אחרי שרק אתמול דיווחנו על הסכנות בשימוש בלתי מבוקר במסכים, עכשיו מסתבר שיש לכך גם השלכות נוספות. הולכי רגל השקועים בסלולרי תוך כדי חציית הכביש, עלולים שלא לשים לב לצבע הרמזור אותו הם חוצים, או אפילו למכונית המתקרבת.

בחוץ לארץ כבר מכנים את התופעה Smartphone Zombies, אנשים שהפכו לזומבים שלא מבחינים בדבר מסביבם בעקבות הסלולרי. לרוב, התופעה נגרמת באי נוחות קטנה או בפגיעה בעמוד חשמל, שככל הנראה תסיים בתור סרטון ויראלי ברשת, אבל לפעמים הדבר מלווה בסכנת חיים של ממש.


הרמזור החדש של העירייה אמור לעזור קצת למשתמשי הסלולרי להגביר את העירנות. פס האור הבוהק, הותקן בתוך המדרכה ומיועד לתפוס את העין של משתמשי הסלולרי שמפנים את מבטם עמוק אל האדמה. כרגע, מדובר ברמזור נסיוני, ובמידה והוא יעבור את הפיילוט הראשוני, הוא ככל הנראה עתיד להפוך לשגרה בכלל רחבי העיר.

רמזור המדרכה החדש אינו המצאה ישראלית, וכבר קיים בארצות רבות בעולם כמו גרמניה והולנד. למרות ההצלחה הרבה של הרמזורים, יש הטוענים כי הם למעשה מעודדים את האנשים לא להרים את הראש מהמדרכה אפילו בעת חציית הרמזור, ולמעשה פוגעים בריכוז חוצי הרגל.

אז האם מדובר בהצלה למכורי הסלולרי בכניעה לזומבים או סתם רמזור מדליק לקראת האירוויזיון? מוזמנים לראות בעצמכם ולהחליט.רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו