עו"ד איתמר בן גביר מגיב לפסילת רע"מ-בל"ד דוברות

ועדת הבחירות המרכזית לכנסת החליטה הלילה (רביעי) לקבל את עתירת מפלגות הליכוד ועוצמה יהודית ולפסול את חברי מפלגת רע"מ-בל"ד מהתמודדות בבחירות לכנסת ה-21.

17 מחברי הוועדה הצביעו בעד הפסילה מול 10 שהצביעו נגד. נציגי מפלגת כחול לבן חברו למפלגות הימין בעד פסילת המפלגה.

ההחלטה התקבלה בניגוד לדעתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שהמליץ שלא לפסול את מועמדות המפלגה לכנסת.

ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו בירך על ההחלטה. "אושרה הצעת הליכוד לפסול את רע"מ-בל״ד מריצה לכנסת. מי שתומך בטרור לא יהיה בכנסת ישראל", דברי נתניהו.

במהלך הדיון טען עו"ד בן גביר בעד פסילת מפלגת בל"ד והציג שלל ראיות המצביעות על התמיכה בטרור של המפלגה ועל שלילת קיומה של המדינה כמדינה יהודית.

"את מעשי חנין זועבי כולם מכירים, אך בניגוד לטענות כאילו מרגע שהיא עזבה בל"ד שינתה את פניה, היושב ראש החדש שחאדה אנטאנס הצטלם עם מחבל שזרק רימון בחיפה, שיבח את חבר הכנסת עזמי בשארה שריגל למען חיזבאללה, הילל את בשארה וקרא לו גיבור והצהיר שמפלגת בל"ד שלחה לו ברכות", אמר בן גביר.

הוא גם הזכיר את מועמד הרשימה מאזן גנאים ששלח ברכות לתושבי עזה בעיצומו של מבצע עופרת יצוקה, ואת ועידת ב"לד האחרונה בנצרת בה הונף דגל פלסטין ובאי הוועידה שרו את ההמנון הפלסטיני.

עו"ד יוסוף ג'בארין בא כוחה של מפלגת בל"ד לא הכחיש את הדברים בדיון, ואף טען שאין בעיה בכך שיו"ר מפלגת בל"ד אמר שעזמי בשארה הוא גיבור, אין בעיה שהמפלגה שלחה לו ברכה, ולדברי ג'בארין בכל מקרה בשארה כבר עזב את הארץ.

בן גביר השיב כי "בשארה לא עזב אלא ברח ומה שהיה במפלגת בל"ד הוא שיהיה. הרשימה הייתה תומכת טרור, היא תומכת טרור גם עכשיו, ואין לה מקום בכנסת ישראל".

מפלגת רע"מ-בל"ד הגיבה בזעם להחלטת ועדת הבחירות. "ההחלטה לפסול את רשימת רע"מ-בל"ד הנה החלטה פוליטית, גזענית ופופוליסטית, שנועדה לפגוע בייצוג הפוליטי של האזרחים הערבים. ברור לנו שפאנל בו יושבות מפלגות גזעניות שלא רוצות לראות ערבים בכנסת יפעל לפסילתנו. רשימת רע"מ-בל"ד היא רשימה שמציגה מצע דמוקרטי ופועלת לקידום שוויון זכויות מלא לכל האזרחים".

"נפעל לבטל את סמכות וועדת הבחירות לפסילת רשימות ומועמדים, ונגיש הצעת חוק בנידון. נשקול להגיש עתירה לבג"ץ בעקבות ההחלטה. כבר עכשיו ברור שאין כל יסוד משפטי לפסילת הרשימה, וכל הטענות שהועלו בבקשות הפסילה אינן חדשות ונדונו בעבר בבג"ץ ונדחו", אמרו במפלגה.