האירוע השנתי של FIDF
האירוע השנתי של FIDFצילום: יוני קמפינסקי

20 נשים תומכות ארגון ידידי צה"ל בארה"ב ובפנמה (FIDF) מכל רחבי ארה"ב, יגיעו היום (חמישי) לישראל כדי לקחת חלק במשלחת הנשים של הארגון זו השנה השלישית.

המשלחת תעניק הצצה לשיגרה המבצעית של חיילי וחיילות צה"ל.

המשלחת תתקיים עד ה-15 במרץ ובמהלכה ייפגשו הנשים עם לוחמות ולוחמים בצה"ל, יקבלו תדרוכים מעמיקים מפי קצינים בכירים וחברי כנסת ויסיירו בהיכל הזיכרון בירושלים וביפו העתיקה.

כמו כן, חברות המשלחת יבקרו בבית האופנה 'משכית' המשתף פעולה עם ארגון ה-FIDF, ובסוכנות החלל הישראלית, שם יפגשו עם ענבל קרייס, סגנית מנהל מפעל החלל של התעשייה האווירית. קרייס, ביחד עם SpaceIL, הובילה את פרויקט החללית הישראלית 'בראשית', ששוגרה לחלל ב-21 בפברואר במטרה לנחות על הירח. כשהחללית תבצע את הנחיתה על הירח בעוד מספר שבועות, ישראל תהפוך למדינה הרביעית שהצליחה לעשות זאת, עם החללית הקטנה ביותר והתקציב המצומצם ביותר.

חברות המשלחת יפגשו גם עם פורום דבורה, עמותה המורכבת מרשת נשים מומחיות במגוון תחומים הקשורים לביטחון הלאומי ולמדיניות החוץ של ישראל, במטרה ללמוד על המאמצים ההומניטריים של ישראל בטיפול נפגעי מלחמת האזרחים בסוריה.

בראש המשלחת עומדת תא"ל (מיל') גילה כליפי-אמיר, אשר שירתה בצבא 30 שנה ובתפקידה האחרון שימשה כיועצת הרמטכ"ל לענייני נשים (היוהל"ן).

"המשלחת תעסוק בצורה מעמיקה בהיבטים שונים ומגוונים בחברה הישראלית מנקודת מבטן הייחודית של הנשים, ובמהלכה נציין את ההישגים המרשימים של נשים בישראל בכלל ובצה"ל בפרט", אמרה כליפי-אמיר. "כאישה הראשונה שהצטרפה לקורס מפקדי גדודים בצה"ל, היה לי חשוב להוות דוגמא לנשים, בעיקר בסביבה גברית כמו בצבא. כישלון מבחינתי לא היה אפשרות, שכן הרגשתי אחריות כבדה על כתפיי, לא רק עבור עצמי, אלא גם עבור דור הקצינות הבא".

ארגון ידידי צה"ל בארצות הברית ובפנמה (FIDF) הוא ארגון ללא מטרת רווח הפועל בארצות הברית מזה 38 שנה, והוקם על ידי ניצולי שואה שהיגרו לאמריקה. מטרת הארגון היא דאגה לרווחת החיילים והחיילות שמשרתים בצה"ל, למשפחותיהם ולמשפחות השכול. לארגון 20 סניפים ברחבי ארצות הברית ופנמה, והוא מגייס מידי שנה מעל 100 מיליון דולר לרווחת חיילי צה"ל.