בלמה את הרכב ונמלטה מלהבות הבקת"בים

אליעזר זיכר מכרמי צור מודה על הנס שאירע לאשתו אך דורש מצה''ל לפעול בתקיפות, "הערבים עושים מה שבא להם".

בני טוקר , א' באדר ב תשע"ט

בלמה את הרכב ונמלטה מלהבות הבקת"בים-ערוץ 7
בקבוקי תבערה ללא דיווח
צילום: עיסאם רימאווי. פלאש 90

יהודית זיכר, אם לחמישה, חזרה השבוע ממקום עבודתה לביתה שביישוב כרמי צור.

בשעה 19:20 כאשר שחלפה בעיקול שבין הכפרים אל ערוב ובית עומאר היא הבחינה בשמונה ערבים שזורקים לעברה חמישה בקבוקי תבערה. היא הצליחה לבלום ובנס ניצלה.

בעלה אליעזר זיכר מספר לערוץ 7 על הנס הגדול, "היא כנראה נסעה לאט והצליחה לבלום ממש בסמוך לבקבוקים, בנס היא לא נפגעה. היא אומרת שהיא ראתה שמונה מחבלים מהצד השני של הכביש והיא חושבת שהם ברחו לאחר מכן. היא ממש הצליחה לבלום בסמוך לאש וזה נס שאף בקבוק לא פגע בה כי זה יכול היה להיגמר ממש רע. היא חיכתה שהלהבות ירדו קצת כי הם חסמו את שני הנתיבים ואז נסעה רוורס וחילצה את עצמה מימין".

הוא משבח את אשתו על קור הרוח שגילתה, "היא הייתה שם לגמרי לבד, רכב יהודי יחיד על הכביש, כנראה שהיה להם תצפיתן שיסתכל מי מגיע כי אחריה הייתה מונית ערבית. היא פעלה בקור רוח וזה נס גדול".

זיכר טוען שמדובר בנקודת תורפה אבל לא היחידה על כביש 60, "שני הכפרים אל ערוב ובית עומאר ידועים ככפרים מסוכנים עם מחבלים וזה לא האירוע הראשון. אין כמעט נקודה שאין שם זריקות אבנים ובקת"בים כולל על ציר הגישה ליישוב. לפני שנה היה גם ירי על הצומת. ביום הראשון שבאנו ליישוב חטפנו אבן על הרכב ומאז ברוך ה' לא היו לנו אירועים, אבל הילדים שלי שנוסעים בהסעות מבית הספר בחזרה לכרמי צור חוטפים אבנים מדי פעם".

לדבריו רוח המפקד חייבת להשתנות כדי למגר את הטרור, "מדוע לא לוכדים את הפורעים? אנחנו דורשים מכוחות הביטחון לנקוט ביד קשה ולא במגננה. צריכים כאן מהלך התקפי להכרעת הטרור. נכון שצה"ל עושה יומם ולילה מעצרים ופעולות יזומות אבל זה לא מספיק, עובדה שהם עומדים בשבע וחצי בערב וזורקים בקלות בלתי נסבלת בקבוקי תבערה. דמנו הפקר ודרושה כאן התקפיות וריבונות. אנחנו מאמינים בצבא וסומכים על הצבא ויש לנו את הקב"ה ששומר עלינו אבל יחד עם זאת לכולם ברור שמשהו ברוח המפקד לא מאפשר יד קשה והרתעה ולכן הערבים עושים מה שבא להם".

זיכר מקווה שהביטחון יחזור לכבישים ותושבי יהודה ושומרון יוכלו לנוע בחופשיות, "אני פונה לכל הגורמים וקורא להם להתעורר. מקרה כזה לא יכול לעבור בשקט, אין כאן מקום לסיסמאות ריקות מתוכן וצריכים לעשות מהלך התקפי מכריע. המח"טים יודעים לעשות את העבודה אבל צריך את רוח המפקד מלמעלה".