גיל רונן
גיל רונןצילום: ללא קרדיט

איש ערוץ 7 העיתונאי גיל רונן, שעמד בראשות תנועת המשפחה ופעל למען זכויותיהם של אבות גרושים, יובא למנוחות היום (ראשון) בשעה 13:00 בבית העלמין החדש בחדרה, רחוב בן צבי.

רונן נולד בירושלים, בגיל 7 נסע עם הוריו לארצות הברית וחזר לישראל כעבור 10 שנים. הוא שירת בגלי צה''ל ככתב השטחים הראשון של התחנה ובהמשך שימש ככתב התחנה בכנסת.

רונן גילם את דמותו של "חזקל מוסרי" בתוכנית הרדיו ההומוריסטית "מה יש", וכתב בעיתונים "כותרת ראשית" ו"העיר", ועבד בעריכה בעיתונים "ידיעות אחרונות" ו"הארץ". רונן הקים את עמותת "אור אדום" שהעלתה למודעות הציבור את בעיית אלימות השוטרים.

בשנת 2005 הקים את עמותת "הפמיליסטים" הנקראת כיום "תנועת המשפחה", הפועלת לחיזוק מוסד המשפחה המסורתי עם תפקידי המגדר הברורים, והפך לנציג הבולט של ההתנגדות לתנועה המגדרית. רונן פרסם יותר מ-100 מאמרי דעה בנושאי מגדר וזכויות גברים וילדים.

מערכת ערוץ 7 מביעה צער כבד על מותו ומשתתפת בצערה של המשפחה. עוזי ברוך מנכ"ל ערוץ 7 מסר "העצב על מותו של גיל בטרם עת הוא כבד. גיל היה עיתונאי מחונן ופעיל חברתי מסור שהקדיש את חייו לביצור מוסד המשפחה בעם ישראל. מותו הוא אבדה גדולה לנו, לחבריו ולשותפיו לדרך. מערכת ערוץ 7 אבלה ומשתתפת בצער המשפחה".