גיל רונן
גיל רונןצילום: באדיבות המצולם

ידיעה מרה הלמה בי לפני זמן קצר. ידידי היקר ושותפי מפעם גיל רונן הלך לעולמו בנסיבות טראגיות.

גיל גילם אי אז בשנים, בתכנית של ארז ושלי "מה יש" את דמותו של חסקל מוסרי, שהיה מצחיק ונועז ומהפכני. אהבתי אותו כמו כל המאזינים שהעריצו את שנינותו ותעוזתו המחשבתית.

שנים חלפו והוא הופיע שוב בחיי, הפעם כפעיל מרכזי בתנועה החדשה למען זכויות האב במשפחה ולמען מעמדו של האב בהליכי גירושין וקביעת המשמורת על הילדים. חייו לימדו אותו דבר או שניים על ניכור הורי, והוא הפך לדובר רהוט מאד, מנומק וגם קיצוני למען אחינו האבות שאוכלים אותה בהסדרי ראיה ובהסדרי ממון מקצרי חיים. הוא דיבר על כל במה שהסכימה לארח אותו, גם על הבמה שאני העמדתי לרשותו פעמים רבות, והרבה פעמים נזרק לבלי שוב לאחר שתקף ללא חשבון את ארגוני הנשים, שנואי נפשו. בדרכו המיוחדת הוא חולל שינוי מחשבתי אצל האבות המדוכאים ואצל מקבלי ההחלטות, והתזוזה האיטית שאנחנו רואים היום ביחס לאבות גרושים רשומה בין היתר על שמו.

ליבי בוכה על גיל האומלל שלא זכה לאכול מהפירות שזרע, ויש לי רק דבר אחד לומר לכל האבות המופלים לרעה, המנוכרים, פושטי הרגל, המתכננים התאבדות: תחזיקו מעמד, פירות מאבקו יבשילו בקרוב. גיל רונן, נוחו עדן, לחם בשבילכם הכי חזק שהוא יכול היה, ואפילו קצת יותר.

לא נשכח אותך גיל.