מנציחים מתוך שירה

לקראת יום השלושים להירצחה של בוגרת אולפנת ראש צורים, אורי אנסבכר הי"ד, החליטו בנות האולפנה להנציח את אורי בדרך מקורית.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , א' באדר ב תשע"ט

מאות בוגרות ובנות אולפנת בני עקיבא בראש צורים התכנסו אתמול (חמישי) לתפילת ראש חודש מוזיקלית ולסיום ש"ס מרגש בשמורת עוז וגאו"ן, לזכרה של אורי אנסבכר הי"ד, לקראת יום השלושים להירצחה.

ראש אולפנת בני עקיבא ראש צורים, שמרית קליין, סיפרה באירוע על דמותה של אנסבכר. "אורי שלנו, הייתה ילדה מלאת אור מבנותיו של אברהם אבינו החפצה בתיקון העולם החפצה כל העת להוסיף טובה, ברכה, ואורה".

"מעשהו של אותו רוצח שפל שכל מאוויו נובעים מהרצון המתמיד של ראשית גויים להחשיך ולעכב. את אורי שלנו הוא הצליח לכבות בפועל, אך אורה של אורי, חיוכה ורצונה להוסיף טוב, להוסיף אור, בליבנו ממשיך וימשיך לדלוק. לא בכדי גלגלה ההשגחה כי חייה של אורי נלקחו על ידי רוצח נתעב בדרך, בשדה. נספג דמה של אורי באדמת ירושלים שהיא אורו של עולם", הוסיפה קליין.

היא סיימה את דבריה בקריאה נרגשת. "נקרא מכאן לנו ולכל עם ישראל המשיכו להאיר את אורה של אורי אורו של אברהם אבינו אורו של עם ישראל, אורה של תורה תורת חיים. נרבה אורה, נרבה שמחה, נרבה חיים, נמשיך לטייל ולהתיישב בכל מרחבי ארצנו".

רננה טרקביץ הרכזת החברתית של האולפנה הוסיפה, "חשוב לנו להנציח את אורי דווקא בתפילה, בשירה, בריקודים ושמחה. כי כשלנו חסרים חיים אנו ממלאים את החיים באור, בחיוב, בלימוד תורה ובהוספת שמחה לחיים. זה מבטא גם את האישיות של אורי וגם את חודש אדר אליו נכנסנו עתה".