אלונה ברקת: אני מסורתית, המודעות האלה פגעו בי

אלונה ברקת מגיבה למודעות שייחסו לה תמיכה בקיום משחקי כדורגל בשבת. "אני גדלתי בציונות הדתית. אנחנו יותר ימניים מהליכוד".

ערוץ 7 , ב' באדר ב תשע"ט

אלונה ברקת: אני מסורתית, המודעות האלה פגעו בי-ערוץ 7
אלונה ברקת
צילום: פלאש 09

אלונה ברקת, מספר 3 ברשימת ''הימין החדש'', מגיבה למודעות שפורסמו נגדה וטוענות כי היא תומכת בקיום משחקי כדורגל בשבת. המודעות פורסמו מטעם "איחוד מפלגות הימין".

"המודעות האלה פגעו בי מאוד", היא מודה בראיון לעיתון ישראל היום. "אני מחשיבה את עצמי מסורתית, והדת חשובה לי לא פחות מאשר לסמוטריץ'. הוא וחבריו לא יוציאו אותי מהמחנה. הם אלה שלא באמת מייצגים את הציונות הדתית. סמוטריץ' לא יקבע אם ערכי הדת חשובים לי או לא חשובים לי.

"בבית היהודי אין מקום לאנשים כמוני וכמו ההורים והאחים שלי. אנחנו המפד"ל של פעם, שהאמין בשיח אמיתי ופתוח. אני גדלתי בציונות הדתית וקיבלתי ממנה דברים מדהימים. ערבות הדדית, אהבת אדם, נתינה. השיח עם החילונים היה שיח ממשי''.

לדבריה, "הצעד המדהים שעשו בנט ושקד עם הימין החדש בא בדיוק מהמקום הזה, ולכן הלכתי איתם. אנחנו נגד כפייה דתית ונגד כפייה חילונית. באמצעות דיאלוג נמצא את המשותף. לכן הדעות שלנו רחוקות שנות אור מעוצמה יהודית, שחברה לבית היהודי.

"הימין החדש הוא פלטפורמה אמיתית למי שימני בדעותיו אבל לא רק לדתיים, אלא גם למסורתיים ולחילונים. אתם יודעים כמה המשפחה שלי שמחה? סוף סוף יש לבני משפחת אקוּע למי להצביע".

ברקת משוכנעת שהותקפה גם משום שהיא מזרחית. "ברור שהמתקפה עלי נבעה גם מהמקום הזה". היא נשאלה האם הליכוד הוא לא בית לימנים מסורתיים ולחילונים, והשיבה: "אנחנו יותר ימניים מהליכוד, ואנחנו מאחדים ולא מפלגים, בניגוד לליכוד.

''אנחנו לא קוראים לאנשים בוגדים. ויש לנו אמירה ברורה מאוד: לא למדינה פלשתינית. לא לשחרור מחבלים. אלה לא דברים שהליכוד דוגל בהם".