ציוץ אנטישמי בגרמניה: "יהודי לגז"

סערה גדולה בגרמניה אחרי ציוץ אנטישמי שהופנה כלפי קפטן אינגולשטאדט, הישראלי אלמוג כהן בהפסד קבוצתו לאוניון ברלין. המשטרה חוקרת

נרי וייס - ערוץ 7 , ב' באדר ב תשע"ט

אנטישמיות באירופה
אנטישמיות באירופה
צילום: רויטרס

סערה אנטישמית בגרמניה. משחק הכדורגל אמש במסגרת ליגת העל הגרמנית, בין אוניון ברלין המקומית לאינגולשטאט האורחת עורר מהומה בגרמניה בעקבות אירוע שהתרחש מחוץ לכר הדשא - ברשת החברתית, טוויטר.

אינגולשטאט הינה קבוצתו של הקשר הישראלי אלמוג כהן אשר משמש כקפטן הקבוצה. בדקה ה-63 הורחק כהן בכרטיס צהוב שני על ידי שופט המשחק, לאחר שמחה על עבירה שביצע וזיכתה אותו בכרטיס צהוב. השופט לא חשב פעמיים ושלף כרטיס צהוב שני ואדום לעברו של הקפטן הישראלי.

כהן וקבוצתו אמנם הפסידו בפעם השלישית ברציפות, עם 0:2 לאוניון המקומית, אבל מה שארע בזמן המשחק ברשת החברתית הוא שמעורר סערה במדינה כשאוהד המקומיים צייץ בחשבונות הטוויטר של כהן וקבוצתו ציוץ אנטישמי במיוחד בו הוא קורא לכהן ללכת לתא הגזים בצירוף קללות ונאצות כנגד הקפטן הישראלי.

באינגולשטאט, קבוצתו של הישראלי לא שתקו על הציוץ האנטישמי והגיבו לאותו אוהד כשכתבו לו בחזרה בטוויטר: "מה שכתבת הוא אחד הדברים המגעילים שיצא לנו לקרוא מזה הרבה זמן ויהיו לכך השלכות".

בנוסף פנתה קבוצתו של כהן ליריבה אוניון על גבי הטוויטר וביקשה כי זו תפעל כנגד אותו אוהד. "יופי של אוהד יש לכם פה. אנחנו עובדים על ההשלכות של הנושא ומקווים לקבל את תמיכתכם". באוניון ברלין כתבו בתגובה כי גם הם מזועזעים וכבר פנו למשטרה - "אל תדאגו, אנחנו באותה דעה ופנינו למשטרה באופן מיידי".

במועדון המנצח מברלין הוסיפו גם תגובת גינוי רשמית כשכתבו כי "ציוץ אנטישמי דוחה העכיר את שמחת הניצחון. השחקן הישראלי אלמוג כהן ספג העלבות על רקע מוצאו. אוניון ברלין דיווחה על כך לרשויות"

כל זה לא הספיק, כשגם התאחדות הכדורגל הגרמנית, שרק לפני חודש ציינה את יום השואה הבינלאומי במשחקי הכדורגל, הודיעה כי תפתח בחקירה בנושא.

בהודעה רשמית שהוציא סגן נשיא ההתאחדות, ריינר קוך, נכתב: "אנחנו מגנים את המעשה המגעיל והאנטישמי ודורשים שלא יקרה בשנית".

במשטרת גרמניה הודיעו במקביל כי כבר הגישו כתב אישום פלילי על הסתה נגד כותב הציוץ וכי העבירו את התיק לביטחון המדינה, ונראה כי הרשויות בגרמניה לוקחות את המעשה הבזוי והאנטישמי בכל הרצינות.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il