ההצלחה של חדרה - בזכות עורב צנחנים

העפלתה של העולה החדשה הפועל חדרה אל הפלייאוף העליון של ליגת העל בכדורגל הגיעה לא מעט בזכות חולצה של יחידת עורב צנחנים

נרי וייס - ערוץ 7 , ג' באדר ב תשע"ט

ההצלחה של חדרה - בזכות עורב צנחנים-ערוץ 7
זלקה במעמד הפרס באוקטובר האחרון
צילום: קובי דוברז

לוחם - על המגרש ומחוצה לו. העונה ההיסטרית של הפועל חדרה, הקבוצה הקטנה שהעפילה לליגת העל בסיום העונה שעברה לאחר כ-40 שנים, המשיכה אמש עם העפלה היסטורית אל שלב הפלייאוף העליון של ליגת העל בכדורגל.

חדרה שהעפילה גם אל חצי גמר גביע המדינה בכדורגל, שם תפגוש את מכבי נתניה, עשתה את המוטל עליה אמש כשתיקו 2:2 מול אותה נתניה העלה אותה לראשונה בתולדותיה אל הפלייאוף העליון של ליגת העל בכדורגל.

מעטים יודעים כי ישנו קשר ישיר בין ההעפלה ההיסטורית של חדרה אל ליגת העל לבין ההעפלה ההיסטורית של אותה חדרה אל הפלייאוף העליון, בדיוק שנה אחרי.

מה שמקשר בין שני האירועים ההיסטוריים הללו זו לא אחרת מאשר חולצת יחידת 'עורב צנחנים'. מדובר בחולצה של הכדורגלן המילואימניק הקרבי היחידי בצה"ל ובכדורגל הישראלי כולו - קפטן הפועל חדרה, מנשה זלקה.

זלקה, שקיבל בחודש אוקטובר האחרון את פרס הציונות לשנת.2018, בכנס השנתי של תנועת 'אם תרצו', עלה לארץ מאתיופיה בגיל שנה בלבד ובמשך שנים ארוכות שיחק כדורגל. לקראת גיוסו החליט זלקה לא לוותר על החלום ועל השירות המשמעותי ולנסות ולשלב בין השניים - להיות שחקן ולוחם.

זלקה התנדב לחטיבת הצנחנים ואף סיים כלוחם בפלגת העורב. במהלך שירותו הצבאי שירת זלקה עם ארי פולד ז"ל שנרצח בגוש עציון לפני פחות משנה.

במעמד הפרס אמר זלקה כי "לשרת את מדינת ישראל זו זכות גדולה עליה חלמנו שנים רבות. ספורט זה דבר חשוב אבל ארץ ומדינת ישראל הם הרבה יותר חשובים. אני אמשיך לשרת את המדינה במילואים גם כשחקן בליגת העל".

אמש, עם אותה החולצה בה העפיל לליגת העל לפני פחות משנה, חולצת היחידה שלו, זלקה עשה זאת שוב - לוחם על המגרש ומחוץ לו.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il