שקד לא תקים ועדה לבדיקת פרשת רות דוד

בתגובה לעתירת התנועה לאיכות השלטון הבהירה שרת המשפטים כי אין מקום לדעתה להקמת ועדה שכזו לנוכח בדיקת היועמ"ש וחקירת המשטרה.

ערוץ 7 , ג' באדר ב תשע"ט

לא תקים ועדה. שקד
לא תקים ועדה. שקד
צילום: פלאש 90

שרת המשפטים איילת שקד הגישה היום (ראשון) באמצעות פרקליטות המדינה את תגובתה לעתירת התנועה לאיכות השלטון בדרישה להקמת ועדת בדיקה ממשלתית בפרשת רות דוד.

בתגובה מטעמה של שקד נאמר כי לנוכח בדיקת היועמ"ש וחקירת המשטרה שנפתחה בנושא אין מקום להקמת ועדת בדיקה כפי שדרשה התנועה לאיכות השלטון.

בחודש אוקטובר האחרון עתרה התנועה לאיכות השלטון לבג"ץ נגד שרת המשפטים, איילת שקד, בדרישה לנמק מדוע אינה מורה על הקמת ועדת בדיקה ממשלתית בנושא התנהלותה של עו"ד רות דוד במהלך כהונתה כפרקליטת מחוז תל- אביב.

"רק בדיקה עמוקה ויסודית על ידי ועדה בלתי תלויה", נאמר בעתירה, "תוכל להאיר באור השמש מה בדיוק קרה בשנות כהונתה של דוד כפרקליטת מחוז תל אביב, שקיימה קשרים חבריים עם גורמים שבעתיד יעמדו לצדה לדין".

עוד נמסר מטעם התנועה כי החלטת היועמ"ש על סגירת תיק החקירה הפלילי נגד דוד, מתמקדת אך ורק בהיבט הפלילי של מעשיה ואינה ממצה את כל הדיון הראוי בשאלות הנוגעות להתנהלותה בעת ששימשה כפרקליטת מחוז.

הרקע לעתירה הוא כתב האישום שהוגש בשנת 2015 נגד עוה"ד דוד בגין שיבוש הליכי חקירה ותיווך לשוחד בתקופה שלאחר כהונתה כפרקליטת מחוז. מעצרה חשף חשדות קשים לפיהם במהלך כהונתה קיבלה דוד שוחד וכן כי לא הדירה עצמה מתיקים של מקורבים לה אשר הגיעו לידיה. בשנת 2016 החליט היועץ המשפטי לממשלה לסגור את תיק החקירה נגד דוד בנושא תפקודה בעת שירותה בפרקליטות בהעדר ראיות מספיקות להרשעה פלילית.

בחודש דצמבר 2017, התפרסמה ביקורת חריפה שמתח נציב התלונות על הפרקליטות, השופט בדימוס דוד רוזן, על התנהלות עורכת הדין בעת ששימשה כפרקליטת המחוז.