תודה לך גיל רונן על הצדק שהובלת

כתב ערוץ 7 אלירן אהרון נפרד מהפעיל החברתי ואיש ערוץ 7, גיל רונן, המובא בשעה זאת למנוחות בבית העלמין בחדרה. טור אישי

תגיות: גיל רונן
אלירן אהרון , ג' באדר ב תשע"ט

גיל רונן ז"ל
גיל רונן ז"ל
צילום: רוני נתן

גיל, חבר, חשבתי הרבה אם לכתוב את הפוסט ואם כן, אז איך.

ביום חמישי האחרון בשעות הבוקר כשקיבלתי את הבשורה שאתה כבר לא כאן נעתקה נשימתי.

כשסיפרת לי בתחילת הדרך שלנו לפני כמה שנים על הרצון והשאיפה שלך לשנות את הדרך שבה המדינה נוקטת כלפי אבות גרושים, שאלתי את עצמי: מה לי ולזה? אני הרי רווק.

הצעת לי ככתב לראיין גברים שעברו שבעה מדורי גיהנום, כלשונך. פגשתי אותם, ראיתי את העצב והתסכול, שמעתי עדויות של גברים שישבו לחינם במעצר בית עם צמיד אלקטרוני, גברים שחייהם נהרסו, בין השאר בגלל נשים שמסרו תלונות שווא במשטרה - רצית לסייע, להילחם, להביא לשינוי שיפסיק את העליהום האובססיבי והאוטומטי על ציבור הגברים בישראל.

שאלתי אותך, מה אתה רוצה שיהיה גיל? ואתה השבת לי, "אני רוצה צדק, שוויון בין שני המינים, מה שלא קורה היום". הלכת מוועדה לוועדה בכנסת בהתנדבות, ללא מימון עתק של קרנות, זעקת את הזעקה של אלפי בני אדם ואליך הצטרפו גם נשים שראו את מה שאתה ראית וחווית בחיים שלך. כך למשל עו"ד טלי גוטליב שיצאה באומץ מול הברנז'ה המשפטית והכריזה "לאם ולאב יש זכות לילדים באותה מידה".

האמנתי לך, האמנתי בך שהרצון שלך להביא לצדק הוא אמיתי, אמיתי וטהור. ישבנו לפגישות, דיברנו הרבה בטלפון והבאתי אותך לפגישה עם איש עסקים מארה"ב, שיעזור לך לקדם את הפרויקטים שלך.

ידעת לכתוב, ידעת להעביר את המסר לא רק בעברית אלא גם באנגלית רהוטה, מוכשר ומקצוען.

למרות הקושי בחייך לא ויתרת, האמנת שתנצח, לטובת אלפי אנשים שעמדו מאחוריך וראו בך מנהיג. מנהיג שזועק את זעקתם. היה אכפת לך מהזולת יותר מאשר לעצמך.

ועכשיו, עכשיו זהו. אתה לא פה יותר, החיים הקשים שעברת ניצחו אותך. וההרגשה היא נוראה. שמחתי על החברות איתך, שמחתי ללמוד ממך. תודה ששמחת בחתונה שלי.

אולי החיים הקשים ניצחו אותך, אבל אתה ניצחת במטרה שהקדשת לה את חייך. צדק! חוללת שינוי תפיסתי, מחשבתי ופוליטי שאותו ימשיכו אוהדך הגדולים, גברים ונשים, בכנסת, באקדמיה ובמשפט. אלפים אלפים עוד יראו את פרי עמלך. תודה גיל, תודה חבר