רועי פולקמן: "לא נלך עם קואליציה של השמאל"

יו"ר סיעת כולנו  מעריך שעד לבחירות הסקרים ייטיבו עם מפלגתו. "המאבק בין הגושים פגע בנו, אבל זה עומד לחלוף".

בני טוקר , ג' באדר ב תשע"ט

רועי פולקמן
רועי פולקמן
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר סיעת כולנו, ח"כ רועי פולקמן, משוכנע שמפלגתו תשחזר את ההצלחה מהבחירות הקודמות, חרף הסקרים הלא מחמיאים בשבועות האחרונים.

"אני חושב שאנחנו רואים מגמה של התחזקות בשבועיים האחרונים. לאט לאט הציבור יבין שלא צריך להיכנע להפחדות של הגושים, כי לגנץ לא תהיה אפשרות להקים ממשלה", טוען פולקמן בראיון לערוץ 7.

לדבריו, "הציבור יבחר בסוף במי שעבד ויעבוד בשבילו. זה טבעי שברגע שנוצרו שני גושים יהיה קשה למפלגות היותר קטנות אבל אין לי ספק שאנחנו מתקרבים לחודש המכריע והדברים האלה יתייצבו. גם בבחירות הקודמות היינו בתקופה הזאת בערך בשישה מנדטים וסיימנו עם עשרה".

פולקמן טוען כי מפלגת כולנו היא מפלגת ימין. "אמרנו שאנחנו שותפים טבעיים של הליכוד ושאנחנו שותפים לממשלה בעלת גוון ימני ולאומי. בוודאי לא נלך עם קואליציה של שמאל. התרחיש היחידי שאני יכול לחשוב עליו, זה תרחיש שבו תהיה אולי ממשלת אחדות, אבל אני חושב שהסבירות לזה נמוכה".

"אנחנו מפלגה ממלכתית וההתלהמות שבנט ושקד הראו במהלך הקדנציה האחרונה הזיקה מאוד לימין הישראלי. תמיד יש מקום לשינויים אבל לא בהתלהמות. כשמתלהמים על מערכת אכיפת החוק, מתלהמים על מוסדות המדינה ופוגעים באמון הציבור במדינה - זה פוגע גם ביכולת לקדם מדיניות לאומית", הוא מוסיף.

ממפלגת הימין החדש נמסר בתגובה לדברים, ״מפלגת כולנו הייתה השמאל של הממשלה הנוכחית. היא בלמה כל יוזמה ימנית, החל מחקיקת פסקת התגברות ועד הוצאת מסתננים. רועי פולקמן ומפלגת כולנו חסמו כל יוזמה של השרים שקד ובנט לשינוי תשתיתי במערכת המשפט. במשך כל הקדנציה הם ייצגו את מדיניות השמאל במערכת המשפט. טוב שבתקופת הבחירות הם נזכרו להתחפש לימין. אבל הציבור לא שוכח".