התלמידים לומדים את הסוגיה היומית
התלמידים לומדים את הסוגיה היומית צילום: הסוגיה היומית

תוך כדי חגיגות ופעילויות חודש אדר בחטיבות ובתיכונים הדתיים, מצאו אלפי תלמידים גם זמן ללימוד גמרא במסגרת פרוייקט "הסוגיה היומית", שהוקם ע"י הרב חיים שחר מהישיבה באיתמר, ראש החמ"ד הרב אברהם ליפשיץ, מפמ"ר תושב"ע הרב יהודה זולדן ומכללת חמדת הדרום.

הרב נתנאל הרשקוביץ, מישיבת נחלים מספר על הלימוד של 'הסוגיה היומית', אמר "אני מרגיש שהפרויקט מהווה התחלה ללימוד של הדף היומי לבני הנוער. התוכנית מעניקה להם הרגשה שהם מתקדמים – ובלי לחץ, אלא באהבה ורצון. אני רואה את זה על התלמידים – הם פשוט אוהבים את זה. אין לחץ בלימוד, החומר מחולק בצורה טובה ונותן חווייה טובה של לימוד".

הרב אברהם לוי מישיבת אור עציון ציין כי הפורמט שבו מסודר הלימוד מאפשר גם למי שלא מכיר את הגמרא – להתחבר ללימוד ולהבין, "אצלנו 'הסוגיה היומית' נלמדת בכל כיתות החטיבה יחד, גם בצוותים ובחברותות. אני מלמד את זה כבר שלוש שנים בישיבה והנערים מאוד מאוד מתחברים לעבודה שהלימוד מגיע ב'מנות קטנות', בכל יום באופן קבוע. הפורמט של החוברת גם מאוד ברור, צבעוני וחווייתי, התלמידים מאוד אוהבים וזה דבר מאוד מבורך מבחינתנו. במיוחד בדור הזה, שבו אנו שואלים את עצמנו איך לחבר את התלמידים ללימוד הגמרא – הפרוייקט נותן מענה הולם".

בקרוב יסיימו רבים מהתלמידים ברחבי הארץ את מסכת 'מגילה', שלמדו במסגרת הפרוייקט מידי בוקר.

הרב חיים שחר, יוזם הפרוייקט, סיכם "אנו שמחים על הזכות להיות כלי להפצת תורה ובעיקר לגרום לכל אדם ולתלמידים בפרט להרגיש 'בבית' בלימוד גמרא, להרגיש קשורים לבית המדרש ולחיים מלאים קדושה. מרעיון קטן - גדלנו וברוך ה' אלפים כבר שותפים, כה יתן ה' וכה יוסיף'".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו