גדעון סער: "אני תומך בחוק הלאום"

המועמד מטעם הליכוד התייחס לדברי ראש הממשלה לפיהם ישראל אינה מדינת כלל אזרחיה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' באדר ב תשע"ט

גדעון סער
גדעון סער
צילום: פלאש 90

המועמד מטעם הליכוד לכנסת, גדעון סער, מתייחס היום (ראשון) לדברי ראש הממשלה לפיהם, "ישראל היא לא מדינת כלל אזרחיה. לפי חוק יסוד הלאום שהעברנו, ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי - ושלו בלבד".

"אין שאלה לגבי המחויבות לקיים שוויון זכויות לכל הדתות אבל אני תומך בחוק הלאום. חוק הלאום הוא חשוב בחוקה של ישראל. זכויות היסוד של האדם שבעיקר במדינת ישראל עוגנו בחוק יסוד חופש העיסוק, בשנות ה-90, לפי דעתי יש מקום לחוקק חוקי יסוד נוספים, כמו חוק חופש הביטוי, שלדעתי היה צריך לעגנו בחוקה", אמר סער בדיון שהתקיים באוניברסיטת בר אילן.

הוא התייחס גם לטענות להדתה במערכת החינוך. "לפי דעתי אין הדתה. יכולתי להוציא תלמידים למערת המכפלה, להחזיר את חידון התנ"ך ולא האשימו אותי בהדתה".

סער התבקש להתייחס גם לחוק המרכולים. "אני פחות מתמצא, אך קודם כל שני עקרונות יסוד - בשבת כל אחד צריך לחיות לפי ערך חייו ואמונתו. דבר שני, כל אדם צריך לנוח ביום המנוחה. לא פשוט לשלב בין העקרונות. אני בעד שכל מה שקשור לנושא הבילויים בשבת יהיה פתוח לכל מי שרוצה. צריכים לשאול עצמנו האם אני רוצה שבעוד 30 שנה שהרחוב בשבת יראה כמו מנהטן? האם אני רוצה ששבת תהיה כמו כל יום חול? בקיצור חייבים להיות קריטריונים ברורים מאוד".