יו"ר קק"ל: קטסטרופה מאיימת על יהדות התפוצות

יו"ר קק"ל דני עטר השתתף בכנס העלייה הגדול של ארגון "נפש בנפש" בניו ג'רזי והדגיש את הצורך בהגברת העלייה לישראל.

עוזי ברוך, ניו ג'רזי , ג' באדר ב תשע"ט

יו"ר קק"ל: קטסטרופה מאיימת על יהדות התפוצות-ערוץ 7
דני עטר
צילום: שחר עזרן

יו"ר קק"ל דני עטר השתתף אחר הצהריים (ראשון) בכנס העלייה של נפש בנפש הנערך בניו ג'רזי שבארצות הברית.

"קטסטרופה מאיימת על העם היהודי הקטן", הזהיר עטר והוסיף, "רוב בעם היהודי בארה"ב, כשישים וחמישה אחוזים, בוחרים להתנתק מהעם היהודי. יש עלייה באנטישמיות ורמת התבוללות גבוהה ולכן אנחנו מרכזים את המשאבים כדי להביא כמה שיותר עולים".

הוא ציין כי הקרן קיימת לישראל הולכת לקראת פרוייקט גדול שמטרתו להביא חצי מיליון יהודים לגליל ומיליון יהודים לנגב.

עטר מסביר כי קריית שמונה ובית שאן נותרו בעשרות השנים האחרונות עם אותו מספר תושבים ולכן האתגר הוא לא פשוט. "אנחנו פועלים להקמת אזורי תעשייה בגליל ובנגב, אזורי הייטק גדולים, אזורי סייבר, שיביאו לשם אלפי יהודים, ישראלים ועולים כאחד".

הוא התייחס גם לשאלה האם ישראל עושה מספיק כדי להביא עולים לישראל. "אישית אני מרגיש שלא נעשה מספיק. אין שום סיבה שיהודים מצרפת ומבלגיה עוברים לקנדה ולא לישראל. אם ישראל הייתה עובדת מספיק, כולם היו מגיעים אליה. יש לנו יותר מה להציע להם".

לפני מספר שבועות חשף עטר כי הקרן קיימת נאבקת בהשתלטות פלסטינית על אדמות הנגב והגליל. "בשנה האחרונה השקענו למעלה מ-500 מיליון שקלים ברכישת קרקעות וגילנו כי כסף מאיחוד האמירויות מגיע לגליל לצורך רכישת אדמות. הכסף הערבי נועד לפתות חקלאים שנקלעו לקשיים כלכליים ולהעביר את רכושם לידיים ערביות. במקרה כזה אנחנו מנהלים משא ומתן עם החקלאי ומצילים את אדמתו".טוען....