הרב אמסלם: בעד נישואין אזרחיים

"איזו מדינה מתוקנת יכולה להרשות לעצמה לא לאפשר לחצי מיליון איש לא להתחתן ברבנות. אני בעד נישואים אזרחיים", הבהיר מספר 2 בזהות.

חיים לב - ערוץ 7 , ג' באדר ב תשע"ט

הרב חיים אמסלם
הרב חיים אמסלם
צילום: חזקי ברוך

החרדים 2019? הרב חיים אמסלם, איש ש"ס לשעבר וכיום מס' 2 במפלגת 'זהות', מבהיר כי הוא בעד נישואין אזרחיים ומסביר את הרציונל העומד מאחורי עמדתו זו.

"בכינוס פוליטי שהתקיים השבוע בצפת רוב יושבי המקום היו חרדים", סיפר בראיון לגל"צ. לדבריו, "הם היו שם בגלל היהדות המקרבת, המתונה, לא בכפייה דתית, אלא המקרבת מתוך חירות, זה מה שקורץ לקהלים רחבים גם חרדים להגיע ל'זהות'".

בדבריו התייחס לחוק החזיר שבשנות ה-90 הוביל את ש"ס לעזוב את ממשלתו של יצחק רבין. "חוק החזיר נחקק בשנת 1962. אבל בשורה התחתונה לא רק החוק הזה, אלא חוקים דומים זה אות מתה ואף אחד לא מקיים אותם, יש מסעדות בירושלים שמוכרות בשר חזיר. אני לא בעד יבוא, אבל זה נכשל, וגם חוק החמץ נכשל וחוק המרכולים נכשל", אמר.

לדברי אמסלם, "גם חוק הנישואים האזרחיים זה חוק של הרב בקשי דורון מלפני 22 שנה. איזה מדינה מתוקנת יכולה בעצם להרשות לעצמה לא לאפשר לחצי מיליון איש לא להתחתן ברבנות? אני בעד נישואים אזרחיים".

"אתה מצד אחד לא מוכן לגייר אותם; אתה מעלה את הרף, אתה לא אומר בוא נאמץ את שיטת הגיור של הרבנות מלפני חמישים שנה, אתה אומר "אני מחמיר", אתה נותן להם להתגייר ואתה לא נותן להם להתחתן באף מקום - זה לא הגיוני", סיכם הרב אמסלם.