"היה ברור: למלחמה הזו חייבים ללכת"

הפצוע הקשה ביותר במבצע עופרת יצוקה, אהרון קרוב, שוחח עם תלמידי כפר הנוער הודיות שבגליל התחתון וסיפר להם על הפציעה ועל השיקום.

ערוץ 7 , ד' באדר ב תשע"ט

אהרון קרוב
אהרון קרוב
צילום: הודיות

תלמידי כפר הנוער הודיות שבגליל התחתון פגשו לשיחה לקראת פורים את הפצוע הקשה ביותר במבצע עופרת יצוקה, אהרון קרוב.

כזכור, לפני כעשור יצא קרוב שעות ספורות לאחר חתונתו היישר לשדה הקרב ברצועת עזה. במהלך הקרבות נפצע באורח אנוש מפגיעה שכללה יותר מ-300 רסיסים שחדרו לגופו, לאחר שנכנס בראש כוח לבית ממולכד.

בשיחתו המרגשת הוא גולל את סיפורו האישי, את ההתקדמות בתהליך השיקום ובעיקר דיבר על התרומה לעם ישראל.

במהלך ההרצאה ציין קרוב העומד היום בראש תוכנית הבוגרים וההכנה לצה"ל של מרכזי הנוער של OU, "בזמן המבצע עזבתי את משפחתי ויצאתי להילחם עם חיילי בעזה. לכולם היה ברור: למלחמה הזו חייבים ללכת, כי עם ישראל ומדינת ישראל גדולים בהרבה מכל שיקול פרטי, חשוב ככל שיהיה".

בנוסף הדגיש קרוב, "הרופאים מגדירים את המקרה שלי כ'נס', כיוון ששבועות ספורים לאחר הפציעה כבר יצאתי מבית החולים. בדיעבד הסתבר כי השיקום רק החל, כאשר עשרה ימים לאחר הפציעה פקחתי את עיניי ולא זכרתי דבר, כמו ילד שרק נולד".

תלמיד כיתה י"ב שנכח בשיחה עם קרוב אמר בתם השיחה "בשנה הבאה אני אמור להתגייס וכמובן שארצה להיות לוחם. השיחה עם אהרון גרמה לי רצון גדול לתרום למדינת ישראל ולעם ישראל. החשש תמיד קיים, אבל אני רואה את עצמי חלק ממשהו גדול ועצום, חלק מעם ישראל".

"יש לנו עם של גיבורים. מדהים היה לראות את התלמידים והתלמידות בהודיות מרותקים לסיפורו של קרוב. אהרון מהווה דוגמה לטובי בנינו ובנותינו המוכנים להקריב את עצמם למען מדינת ישראל ועם ישראל. גיוס לצה"ל ותרומה למדינה הם ערך עליון בהודיות ואנו גאים בכך", אמר מנהל הכפר אלי שטיין.