בני כשריאל: בני גנץ חורש את הארץ, הליכוד רדום והמטות סגורים

ראש עיריית מעלה אדומים מדבר על הקפאת הבנייה ועל החששות מתוצאות הבחירות. "אני מקווה שלפחות בתקופת טראמפ יחזרו לבנות כאן".

בני טוקר , ד' באדר ב תשע"ט

בני כשריאל: בני גנץ חורש את הארץ, הליכוד רדום והמטות סגורים-ערוץ 7
כשריאל ונתניהו
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ראש עיריית מעלה אדומים, איש הליכוד בני כשריאל, מדבר בראיון לערוץ 7 על ההקפאה בעידן נתניהו ועל החששות מהפעילות האינטנסיבית של מפלגת כחול לבן אל מול המטות הסגורים של הליכוד.

כשריאל טוען בראיון לערוץ 7 כי למרות הקונצנזוס סביב מעלה אדומים, ההקפאה בעיר נמשכת גם בעידן הליכוד, "רבין ב-92' הצהיר שמעלה אדומים תבנה ותיכונן, גם בקמפ דיוויד דובר על כך שירושלים רבתי היא מחוץ למשא ומתן, גם גנץ ובוגי יעלון מסכימים לכך.

"בפועל לצערי הייתה הקפאת בנייה. לא אשקר ולא אסמא עיניים, היתה הקפאה. רק לאחרונה אישרו לנו שש-מאות יחידות דיור וזה עדיין לא התחיל. יש קבלנים לארבע-מאות יחידות אבל זה לא מספיק. במקום שיבנו כל שנה אלף יחידות בונים עשרות יחידות. כשהגיע טראמפ לבית הלבן הפשירו לנו 460 יחידות דיור, זה לא מספיק".

לטענתו היה ניתן לעמוד מול הלחצים גם של אובמה ובוודאי היום מול טראמפ, "כל החששות מאובמה היו בהגזמה וכנראה שפשוט לא השתלם לריב על מעלה אדומים. אני הצבתי את הדרישה גם במועצת יש"ע וגם בפגישה עם ראש הממשלה - להעלות את מעלה אדומים כנושא ראשון ולהסיר את כל המכשולים באישור תכניות בנייה. ואני מקווה שמועצת יש"ע תדרוש את זה וראש הממשלה יודע שהתמיכה שלהם חשובה.

''לא ייתכן שעל כל צעד נצטרך לקבל אישור של ראש הממשלה. כדי להפקיד תכנית בנייה או כדי לשווק כל דבר צריך אישור של ראש הממשלה למה צריך את זה. אני הייתי בהפגנות על ריבונות של מעלה אדומים אבל לבד קשה לי אנחנו צריכים ביחד עם כל ראשי מועצת יש"ע להיאבק על כך. אני מקווה שלפחות בתקופת טראמפ יחזרו לבנות כאן וזה אפשרי תוך חודש-חודשיים".

ולמרות הכל, כשריאל מעדיף את הליכוד ותומך בנתניהו, "זאת המפלגה שלי שאני מכיר אותה והם עשו הרבה דברים יפים בנושא התיירות והכלכלה. תראה איך כל המדינות מסביבנו נפגעו כלכלית ואנחנו נשארנו אי יציב ובטוח".

ראש עיריית מעלה אדומים מזהיר כי הליכוד לא פועל בשטח שנשלט כעת על ידי אנשי גנץ ולפיד, "הבחירות האלה יהיו לא פשוטות ואני קצת מודאג כי אני לא רואה פעילות שטח של המפלגה שלנו. לא ראיתי את יו"ר מטה ההסברה או את שאר ראשי המטות, הכול נעשה על ידי חברת פרסום. אני מאוד חושש שזה יוריד את המוטיבציה אצל הפעילים שלנו, מה גם שפייגלין והימין החדש לוקחים לנו קולות ואם זה המצב יהיה קשה מאוד לנתניהו להרכיב ממשלה".

לדבריו המטות רוצים לפעול אבל אין תקציבים, "דיברתי עם חברי כנסת, אומרים לי שהם לא יודעים מה קורה. אני שואל איפה כל התקציבים למטות? אם אני היום רוצה להקים מטה, להשכיר מקום, אין תקציב. אני חושש שחלק מחברי הכנסת נסעו לחו"ל, אין פעילות, אין רוח לחימה בשטח, אין רוח של בחירות לעומת אנשי גנץ שחורשים את הארץ".

כשריאל הגיש התנגדות לוועדת הבחירות נגד מפלגת כחול לבן שמשתמשת בשם של סיעתו במעלה אדומים, מברך על הפשרה שהושגה: "למפלגות בכנסת יש תמיד עדיפות על רשימות מוניציפליות. יש לי כבר שלושים שנה את סיעת כחול לבן במעלה אדומים וחששתי שלא אוכל להמשיך להשתמש בשם הזה. הגענו להסכמה שאם מפלגתו של גנץ ולפיד תרוץ גם בבחירות לעיריות, הם לא יוכלו להשתמש במעלה אדומים בשם כחול לבן.

''אני גם לא רציתי שיזהו אותי עם המפלגה שלהם. הרשימה שלנו במעלה אדומים היא רשימה על מפלגתית שכוללת בתוכה גם אנשי ליכוד, יש עתיד, הבית היהודי הימין החדש והעבודה. השופט קבע שמאחר שמכירים אותי כבר כראש עיר 27 שנים אין חשש שיתבלבלו ויזהו אותי עם רשימת כחול לבן של גנץ ולפיד".