ישראל פרוש
ישראל פרוש Photo by Aharon Krohn/Flash90

במסגרת הניסיון לפתור את מצוקת הדיור בעיר אלעד מקדמת הרשות המקומית רפורמה לאישור פיצולי דירות בתנאים מסוימים.

מאחורי המהלך עומד ראש העיר ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובניה ישראל פרוש, הפועל להקלה על מבקשי אישורי בניה והרחבת זכויות הבניה בעיר.

באחת מישיבות הוועדה האחרונות, לאחר דיון שהתקיים עם נציגי המחוז ואנשי המקצוע, התקבל אישור לניוד מטרים בתוספות בניה מקומות הגג לקומות המגורים, סעיף הכפוף לתב"ע מקומית.

בנוסף, התקבל אישור לזרז תהליך להתאמת התב"ע על מנת להגדיל את אחוזי הבניה למטרים המרביים הניתנים בכל דירות המגורים.

אושרה גם הנעת תהליך לאישור פיצולי דירות שנבנו על ידי התושבים, לאחר תשלומי אגרות כמו היטלי השבחה וכדומה, ואישורי הנהלים המתאימים, וכמובן, בכפוף לאישור תב"ע.

ראש העיר הבהיר כי פיצולי דירות יאושרו אך ורק במקרים שהבניה נעשתה בצורה בטיחותית ושאינה מסכנת את הדיירים.

התהליך לתיקון התב"עות מתקדם בימים אלו, כאשר בדרגים המתאימים מבוצעות הפעולות לאישור אותם תהליכים, שיאפשרו לתושבים הזקוקים לתוספת שטח אופציות להגדלת זכויות בניה והגדלת קווי בניין.

בנושא הסדרת פיצולי יחידות הדיור, יצאה מחלקת ההנדסה למכרז להכנת פרוגרמה לשטחי ציבור לעיר, זאת על מנת לדעת כמה יחידות דיור ניתן להוסיף בשטחים הבנויים, במטרה סופית כאמור, לסדר את פיצולי הדירות ביחידות הדיור.

במסגרת ההיערכות התקיימו פגישות מקדימות עם עשרות תושבים, תוך קיום ליווי משפטי וכן של מהנדסת העירייה. את הפעילות בנושאים אלה מרכז הרב ישעיה שטרן, המשמש כמנהל מחלקת התכנון בעירייה.

ראש העיר ישראל פרוש אמר, "אנחנו שמחים להתניע את התהליך, שאמור בסופו לסייע לאלפי תושבים המבקשים להרחיב את דירותיהם, וכן לאפשר בניה חוקית של יחידות דיור שיכולות להקל על מצוקת הדיור החריפה ממנה סובל הציבור החרדי בכל רחבי הארץ".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו