מבהיר. סמוטריץ'
מבהיר. סמוטריץ' צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ח"כ בצלאל סמוטריץ' מבהיר הערב (שלישי) את עמדתו בנושא ליגליזציה של סמים קלים, לאחר שספג מתקפות רבות ברשתות החברתיות.

בציוץ שפרסם בטוויטר מנסה סמוטריץ' להבהיר את עמדתו ולייצר חלוקה ברורה בין הסוגיות השונות העומדות על הפרק בנושא זה.

"מקבל תגובות מבולבלות. בואו נעשה סדר בשלושה מונחים: 1. קנביס רפואי - בעד! זה טוב ומציל חיים וצריך לעשות הכל להקל על מי שצריך לקבל. 2. אי הפללה - כבר קיים. יש היגיון מסויים בלא להפוך מאות אלפי אזרחים לעבריינים פליליים. 3. לגליזציה - הצפת הרחובות בסמים - הרסני ומסוכן. נגד מוחלט!", קובע סמוטריץ'.

בסדרת הציוצים שעוררה את הסערה ברשת כתב סמוטריץ' בין היתר, "צריך לומר את האמת: 'לגליזציה' זו מכבסת מילים שקרית להצפת רחובות ישראל בסמים, לילדים קטנים שעוצרים בדרך לביה"ס בפיצוציה ומתחילים את היום בסוכריית גומי עם קנביס שדופקת להם את התפתחות המוח, ממכרת אותם לחוויה הנוירו-פסיכוטית הזו, ומביאה אותם בהמשך לסמים קשים".

"אין לי שום כוונה ליישר קו עם האופנה הפופוליסטית והמסוכנת הזו. עגל זהב הרסני שעושה אידיאליזציה לחולשות ועוטף את זה בשיח פסדו-נאור על חירות וחופש. חבל שרה"מ נתניהו נסחף בזרם העכור הזה במקום לגלות מנהיגות כמצופה ממנו ולצאת נגדו", הוסיף.

בשלב זה עקץ סמוטריץ' את פייגלין, "מה שמדהים זה שאיזה מטורלל אחד הופך את זה לדגל ומודיע שעל זה הוא יקים או יפיל ממשלה ואשכרה יש אנשים שלוקחים אותו ברצינות. מדינה בהפרעה. מילא להתווכח על זה ולהכניס את זה בשולי המצע, אבל להפוך את זה לדבר המרכזי?! נגמרו במדינת ישראל כל הבעיות והדברים החשובים לעסוק בהם?! אין בעיות ביטחון, וחברה, וכלכלה, ובריאות, ופריפריה?! אין מצב מדיני?! נגמרו הוויכוחים על דת ומדינה?! רק את הקנביס נשאר להסדיר?! יש כנראה יותר מידי אנשים בישראל שמתחילים את הבוקר עם איזה ג'וינט ושוכחים מהחיים האמיתיים. אין שום הסבר אחר להצבעה הזויה הזו".

"אז ימנים שחושבים להצביע זהות קחו בחשבון שאתם מצביעים לשמאל. ממשלת ימין לא תציף את הרחובות בסמים. פייגלין יצטרף בקולותיכם לממשלת שמאל עם גנץ שתמכור את ארץ ישראל, תחסל את זהותה היהודית, אבל תאפשר לכם להתמסטל כחוק... תשאירו את זהות לבוחרי מר"צ ואולי שתיהן לא יעברו את אחוז החסימה", חתם.