הרב מאיר מאזוז
הרב מאיר מאזוז צילום: אהרון קרון, פלאש 90

מפלגת 'יחד' השיקה אמש את קמפיין המפלגה במעמד מנהיגה הרוחני של התנועה ראש הישיבה הרב מאיר מאזוז, חברי הרשימה, ויו”ר יחד השר לשעבר אלי ישי.

"יש ניסיונות לקעקע את היהדות והתורה, ולא מבינים שאם אין יהדות אין ציונות. זו התורה ואין לה תחליף. אנחנו נאחוז בכסאו של מרן ראש הישיבה באמת שלו ונביא את הקול הברור הזה לכנסת ישראל", אמר אלי ישי.

בדבריו סימן יו"ר 'יחד' יעדים גם בתחום החברתי: "כל הערים בישראל נמצאות על שנים עשר שלוש עשר אחוזים משטחה של מדינת ישראל, בלבד, זה לא יאמן! יש עוד הרבה מה לעשות בתחום זה של הדיור, הכנו תכניות מסודרות. 90 אחוז משכנתא לכל רוכש, הגברת מחיר למשתכן, והפשרה של לפחות 2% מתוך 80 אחוז משטחי מדינת ישראל שנמצאים במשמורת הקיבוצים, וזה כבר עוד מליון עתודות יחידות דיור.

גם בענין מאבק הנכים אמר כי "הגיע זמן שהמאבק יעבור מהכביש לכנסת, הכנסנו מקום רביעי וריאלי אבנר עורקבי נציג הנכים, אתן לו את כל הניסיון שלי בשביל לעשות הכל למנוע מהם את החרפה הזו".

במהלך הערב הוזמנו מועמדי יחד לכנסת הבאה. הנציגים הציגו את עצמם והציבו את מפת היעדים והעקרונות שינחו אותם.

במהלך האירוע נאם מנהיגה הרוחני של המפלגה הרב מאיר מזוז. בנאומו תקף את ש"ס וקרא שלא להצביע עבורה.

“תמיד תמכנו בש”ס אבל הפעם לא. אמרו לנו הפעם תבואו איתנו בתנאי שלא יהיה אלי ישי אמרתי לא. אני לא יכול לעשות זאת, זה בגידה. הרב עובדיה כל כך אהב אותו. זה יושר? זו אמת? זה חרדים? כשהשיה אצלי הגאון הרב דוד יוסף, אמרתי לו מה הבעיה אני מוכן להפגיש בניהם בין אריה דרעי ואלי ישי ולעשות בניהם שלום, מה הבעיה? גם אם אתה חושב שהיה משהו לא בסדר, אבל צריך לסלוח, לא תיקום ולא תיטור, לפחות בשביל עם ישראל! אמר לי לא, אי אפשר, בשום פנים בשום פנים ואופן…”

“אמר מישהו המפלגה הזאת הזדקנה. אולי כי כתוב בן שישים שנה לזיקנה לפני קצת זמן אריה דרעי עשה יומולדת שישים. יש זקן שקנה חכמה ויש כזה שלא”.

בדבריו סיפר על המגעים שנכשלו עם הבית היהודי. "התלוננו עלינו למה חשבנו לרוץ עם הבית היהודי, אבל אנחנו ביקשנו מהם שישמרו על השבת, הם התחייבו לשמור על בני הישיבות שלא יגוייסו, אבל אמרו בדד ישב לא הסכימו אפילו בלוק טכני. ומה עשה רבי אריה מטיל וטו גם על הבית היהודי. מה נפסיד אם יכנס עוד נציגים בשביל התורה?! מי שנלחם למען התורה הקב”ה פועל לטובתו. אנחנו נמצאים בחודש של נהפוך הוא. גם המקום השמיני יכול להיות ריאלי.

"הם היו ארבעה עד שעלו לשבעה עשר ועכשיו ירדו לשבעה. מה הם אמרו זה סולת נקיה… אמר לי מישהו זה פסולת נקייה. יש מקום לכולם גם לחילונים אבל צריך לשמור על קדושת השבת בפהרסיא. גם הרפורמים יכולים לחזור בתשובה”.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו