בסימן נשים: חידון התנ"ך במטה יהודה

חידון התנ''ך של המועצה האזורית מטה יהודה התקיים זו השנה ה-14 בסימן נשים מובילות ופורצות דרך.

רעות הדר , ו' באדר ב תשע"ט

בסימן נשים: חידון התנ"ך במטה יהודה-ערוץ 7
מסורת ומושא לגאווה
צילום: דוברות

חידון התנ''ך של המועצה האזורית מטה יהודה התקיים השבוע בפעם ה-14.

כבכל שנה, החידון מתמקד בנושא מסוים, כאשר הנושא הנבחר השנה הוא נשים מובילות ופורצות דרך.

במהלך ההכנות לחידון נחשפו התלמידים לנשים מובילות בתנ"ך ומהחברה הישראלית. לאחר השלבים המקדימים לשלב הגמר הגיעו נציגים מ-10 בתי ספר יסודיים מועצתיים.

את הפרס הראשון העניק סגן ראש המועצה, שלומי מגנזי, לנציגות בית הספר "קרוב" , רוני שחר ושירה זורוף, שזכו במקום הראשון. אל המקום השני הגיעו הנציגים נווה זכריה ואייל נתיב מבית הספר "האלה" ובמקום השלישי הנציגים איתי שריד ואלה גוטליב מבית הספר "מתתיהו".

מנהלת מחלקת תרבות תורנית ונשים ומרכזת החידון, יוכי פחימה, אמרה כי "חידון התנ"ך במועצת מטה יהודה הוא מסורת ומושא לגאווה. מאות תלמידים סקרנים נחשפו לסיפוריהן של נשים מובילות ופורצות דרך, חקרו והעמיקו בנושא וצברו ידע ברמה מרשימה. ההתרגשות בטקס היום היתה בשיאה, גם של התלמידים המשתתפים וגם שלנו. ברכות לזוכות שהגיעו לתוצאה הגבוהה ביותר והפגינו בקיאות ועניין רב".

יו"ר מנהל החינוך במועצה ויו"ר חבר השופטים בחידון, ניב בר גיא, אמר כי "חידון התנ"ך במטה יהודה הוא פרויקט חשוב ומרגש, בהובלת אגף חברה ונוער במועצה ביחד עם מנהל החינוך. השנה בחרנו להוביל את החידון דרך סיפוריהן של נשים פורצות דרך ואני מברך את התלמידים ואת צוותי המורים על שהשקיעו בלמידה והגיעו לתוצאות מרשימות".