גדעון סער: להוריד את עודף הרגולציה במדינה

בכיר הליכוד השתתף בכנס של לשכת סוכני הביטוח, "צווים ותקנות מונעים מהמשק הישראלי להתפתח ולהתקדם כפי שהוא יכול וצריך".

אורלי הררי - ערוץ 7 , ו' באדר ב תשע"ט

גדעון סער: להוריד את עודף הרגולציה במדינה-ערוץ 7
גדעון סער
צילום: לשכת סוכני הביטוח

השר לשעבר ובכיר הליכוד גדעון סער התייחס למערכת הבחירות, קרא למנוע את סגירת שדה דב וסיפר על מעט מתוכניותיו לכנסת הקרובה.

סער נאם בכנס הפנסיוני של לשכת סוכני הביטוח באילת, ואמר כי ״הבחירה שעומדת מול אזרחי מדינת ישראל היא להחליט האם בעשור האחרון המדינה הלכה קדימה או שקרה לה משהו אחר. כל מי ששותף לדעה שישראל התעצמה, התחזקה והתפתחה בכל המובנים צריך לתת את הקול לליכוד כדי שנוכל להמשיך בדרך הזו ולהוביל את המדינה לעוד הישגים״.

סער הבטיח כי יפעל באופן מיידי נגד סגירת שדה התעופה דב בת״א, ״אני תומך במאבק של העיר אילת ותושביה נגד סגירת שדה דב בחודש יולי הקרוב. אין פתרונות אלטרנטיביים וזמינים שמאפשרים לסגור תשתית תחבורתית מרכזית שכזו. כדי שאילת תמשיך לשגשג ולהיות שער הכניסה הכלכלי הדרומי של ישראל חייבים להשאיר את השדה פועל. מיד לאחר בחירתי אני מתכוון לפעול באופן מיידי לדחות את ההחלטה על סגירת השדה״.

סער התייחס גם לנושאים משפטיים וכלכליים ואמר כי ״חייבים להוריד את עודף הרגולציה במדינה. רגולציית יתר על השוק הפרטי לא מעודדת צמיחה ותחרות במשק. צווים ותקנות מונעים מהמשק הישראלי להתפתח ולהתקדם כפי שהוא יכול וצריך.

״ענף הביטוח ושוק ההון הוא דוגמא לענף שסבל בשנים האחרונות מעודף רגולציה קשה שפגעה בו", טען.

״מדינת ישראל מובילה בעולם במספר ההליכים המשפטיים פר אזרח. הגיע העת להעביר חלק מהחוקים אצלנו מהליך פלילי למנהלי שסיומו יהיה בתשלום קנסות. העומס על בתי המשפט גורם לכך . לא כל דבר שקורה במדינת ישראל צריך להגיע להליך פלילי״, הסביר סער.