האזרח אמארה הערב
האזרח אמארה הערב צילום: FIBA

בהפועל ירושלים סימנו את חודש מרץ כחודש שיקבע לא מעט לקראת הישורת האחרונה של העונה. משחקי שמינית גמר ליגת האלופות של פיב"א ושלושה משחקים סופר קשים בליגת העל הישראלית - מול הפועל תל אביב, מכבי תל אביב והפועל חולון, הצריכו מוכנות שיא.

אחרי שסימנו וי על הפועל תל אביב ועל המשחק הראשון בשלב שמינית גמר ליגת האלופות, מול נאפטונאס הליטאית, כשגברו עליה בחוץ בהפרש של 12 נקודות, הבטיח רבות ונראה היה כי הירושלמים עוד יצאו מהחודש הזה, חודש אדר, שמחים וששים. ואז הגיעה מכבי ת"א.

ההפסד הביתי לצהובים מת"א שהיה יכול להיות בתוצאה גבוהה הרבה יותר, כנראה השפיע על השחקנים באדום כשאלה המשיכו הערב (רביעי), במשחק הגומלין מול הליטאים, את היכולת החלשה שלהם מתחילת השבוע מול מכבי.

למזלם של הירושלמים, היריבה שממול הייתה הכי רחוקה מזו שהגיעה לארנה בתחילת השבוע מת"א, כשהליטאים הציגו משחק עוד יותר חלש משלהם, במה שהספיק לניצחון בתוצאה גבוהה, עם 64:84, בזכות בליץ ברבע השלישי ובסוף הרבע הרביעי.

בשיקול הכולל של שני המשחקים, ירושלים מעפילה אל רבע גמר ליגת האלופות של פיב"א, עם שני ניצחונות רצופים על יריבתם הליטאית, בתוצאה כוללת של 32 נקודות.

האזרח החדש, אמארה סטודמאייר, שקיבל שעה ספורה לפני המשחק את תעודת הזהות הכחולה שלו לאחר זמן רב, היה מהבולטים בשורות הפועל כשסיים עם 15 נקודות.

כעת מחכה ירושלים לדעת מי תהיה יריבתה בשלב הבא, שלב רבע הגמר, כשזו תקבע במשחק בין טנריפה הספרדית לפאומיתיאס היוונית האלמונית. במשחק הראשון ביניהן הפתיעה הקבוצה היוונית כשניצחה את האלופה הראשונה של הטורניר טנריפה בהפרש בן 12 נקודות. אם תנצח גם הפעם זו תהיה הפתעה גדולה ובשורה אדירה לירושלים שמקווה להעפיל לפיינל-פור ליגת האלופות של פיב"א, שכן אז זה יתקיים באולמה הביתי - היכל הפיס ארנה שבבירה.

קלעו להפועל ירושלים: אמארה סטודמאייר 15, טיישון תומאס 13, דשון באטלר 11, ג'יימס פלדין 11, בר טימור 8, ג'וש אוונס 8, ג'ייקובן בראון 5, ליאור אליהו 4, יוגב אוחיון 4, תמיר בלאט 3, דמיטריוס קונגר 2.