מצרים לחמאס: לא נגן עליכם מול ישראל

שליחיו של נשיא מצרים לרצועת עזה זעמו על הירי לעבר גוש דן והבהירו: אם ישראל תצא למבצע צבאי נרחב למיטוט חמאס לא נפעל לבלם אותה.

תגיות: חמאס מצרים
ערוץ 7 , י' באדר ב תשע"ט

מותקף. יחיא סינוואר עם בכיריו
מותקף. יחיא סינוואר עם בכיריו
צילום: עבד רחים קעטיב, פלאש 90

לאחר ירי הטילים לעבר גוש דן התחוללה סערה במשרדי הנהגת חמאס ברצועת עזה, כאשר שליחיו של נשיא מצרים האשימו את חמאס בירי והבהירו כי לא יסייעו לחמאס ולא יבלמו את ישראל, אם זו תגיב לירי במבצע צבאי.

על דבר העימות בין הנציגים המצריים להנהגת חמאס מדווח הכתב לענייני ערבים של 'ישראל היום', דניאל סיריוטי, המצטט בכיר שנכח במפגש הטעון:

הבכיר, שהיה בין חברי המשלחת המצרית בעזה בזמן האירועים הדרמטיים, שחזר את הפגישה: "דעו לכם", הטיחו בראשי חמאס יחיא סינוואר ואיסמעיל הנייה, "שאם ישראל תחליט לצאת למבצע צבאי נרחב בעזה, לא נעשה דבר כדי לבלום את ישראל, גם אם תחליט למוטט את שלטון חמאס בעזה ותכבוש את הרצועה במקביל".

"האווירה בתחילת הפגישה היתה מאוד מחויכת ורגועה, זמן קצר לפני המפגש, שבנו מישראל עם תשובות. הערכנו כי חמאס יקבל אותן ויאפשר להוציא לפועל רגיעה יציבה וארוכה יותר. דקות אח"כ נכנס לחדר אחד העוזרים של חברי המשלחת המצרית עם פנים מודאגות והגיש לראשי המשלחת את הטלפון הסלולרי שלו. החיוכים התחלפו מייד בפנים חמורות סבר, ובכירי המשלחת פנו אל סינוואר והטיחו בו בזעם: 'עד לאן אתם חושבים שתגיעו עם המשחק הכפול שלכם? אנחנו יושבים כאן כדי לסגור את פרטי הרגיעה מול ישראל ומאחורי גבנו אתה מאשר לאנשיך לשגר טילים אל עבר תל אביב?'" .

עוד אמרו כשהטונים גבוהים: "אם ישראל תחליט לצאת למבצע צבאי נרחב בעזה, אנחנו הפעם לא נעשה דבר כדי לבלום את המתקפה הישראלית, גם אם יחליטו הישראלים למוטט את השליטה שלכם בעזה באמצעות סיכולים ממוקדים של כל אחד ואחד מכם. במקביל לכיבוש הרצועה מצרים ובעלות בריתה באזור לא ינקפו אצבע לעצירת התגובה הישראלית".