המצלמה שסיכלה את ניסיון הפיגוע ברחלים מומנה מתרומות

המצלמות שאיתרו את המחבלים מומנו על ידי עמותות צדקה לאחר שמשרד הביטחון לא העביר כספים למרכיבי בטחון בישובים. דגן: "זו חרפה".

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ז' באדר ב תשע"ט

המצלמה שסיכלה את ניסיון הפיגוע ברחלים מומנה מתרומות-ערוץ 7
התרומות מנעו פיגוע. רחלים
אתר המועצה האזורית שומרון

המצלמה שאיתרה את המחבלים, מנסים לחדור לישוב רחלים בליל שבת האחרון, לא מומנה ע"י משרד הביטחון כפי שנדרש.

לאחר שהישוב רחלים, הוגדר על ידי משרד הביטחון כישוב שב"מ (ישוב בעל סיכון בטחוני גבוה) ולאחר שלמרות זאת ראש הממשלה ושר הביטחון נמנע מלאשר העברת הסכומים הנדרשים, למימון מרכיבי בטחון לישובים, גייסה המועצה האזורית שומרון כספים מעמותת one israel fund מהישוב ומהמועצה למימון המצלמות החסרות. ואכן מצלמה זו הצילה חיים בליל שישי האחרון. המחבלים שבתחילה זוהו כבעלי חיים על ידי המערכות, זוהו על ידי המצלמה שהציבה שם מועצה אזורית שומרון.

"זו פשוט שערורייה, שרשות צריכה לגייס כספים בעצמה, מעמותות צדקה, כדי לתת את הדבר הבסיסי ביותר לכל אזרח בכל מדינה מתוקנת - בטחון", אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון. "האירוע הזה בליל שישי צריך להיות נורת אזהרה אדומה לשר הביטחון וראש הממשלה. אנחנו דורשים שיועברו לאלתר הפערים להשלמת מרכיבי הביטחון הדרושים לישובים המאוימים. כרגע משחקים כאן ברולטה, על חשבון החיים של התושבים שלנו".

כזכור, דגן, וראש מועצת בנימין ישראל גנץ, החרימו ישיבה עם ראש הממשלה לאחר שזה שוב הודיע כי לא יאשר העברת 400 מליון ש"ח פערים עבור מרכיבי בטחון לישובים ביו"ש. דגן וגנץ החרימו את הישיבה כחלק מהמאבק להקצאת התקציב למימון סגירת פערי הביטחון בישובים, מאבק שנפתח לאחר הירצחו של התינוק עמיעד ישראל איש רן בפיגוע בבנימין.