"אמירה משמעותית על הקשר לתפוצות"

קרן משפחת רודרמן מברכת את השרה מירי רגב על החלטתה להמשיך ולתת מקום ליהודי התפוצות בטקס יום העצמאות.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ז' באדר ב תשע"ט

"אמירה משמעותית על הקשר לתפוצות"-ערוץ 7
שירה רודרמן
צילום: נועם גלאי

קרן משפחת רודרמן, הפועלת לחזק את הקשר בין ישראל לקהילה היהודית בארצות הברית, מברכת את שרת התרבות והספורט מירי רגב על שחזרה בה מכוונתה לבטל את 'משואת העם היהודי' בטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות.

שירה רודרמן, מנכ"לית הקרן, אמרה, "השרה רגב הראתה שאפשר לחזק את הקשר בין ישראל ליהודי התפוצות. מדינת ישראל היא המדינה של אזרחיה, אך היא גם המדינה של העם היהודי".

לדבריה, "מתן מקום של כבוד לתפוצות ביום העצמאות, באמצעות הדלקת משואת העם היהודי, היא אמירה משמעותית על חשיבות וחוזק הקשר בין ישראל ליהודי התפוצות".

"אני מברכת את השרה רגב על שהקשיבה לביקורת, עשתה את המעשה הנכון, והראתה שניתן לייצר שיח שמכבד ונותן מקום ליהודי התפוצות בתוך ההווייה הציבורית של מדינת ישראל", הוסיפה.

רגב, המשמשת יושבת ראש הוועדה לסמלים וטקסים, קיבלה את ההחלטה לאחר שנציגים רבים של קהילות וארגונים יהודיים מהתפוצות ביקשו ממנה להמשיך במסורת שבה החלה בשנתיים האחרונות, אשר במסגרתה התכבד נציג של קהילה יהודית מהעולם בהדלקת משואה בטקס הממלכתי בערב יום העצמאות.

על פי הדיווח הבוקר בעיתון "ישראל היום", המכתב שהכריע את הכף הגיע מפדרציית יהודי צרפת. מחברי המכתב הם ד"ר רוברט זבילי, יו"ר הפדרציה של הארגונים היהודים בצרפת, וז'אק קופפר, יו"ר ארגון "ישראל לתמיד".

השניים כתבו לשרה רגב, "גל של אנטישמיות מתפשט ברחבי אירופה ובצרפת בפרט. הפשעים האנטישמיים עלו ב-74% השנה".

"צלבי קרס מסומנים על קירות ביתנו, מקומות העבודה וקברי אבותינו. פוגעים פיזית במי שמעז להראות סממנים יהודיים, ולמרבה הצער רצחו רבים מאחינו ואחיותינו", הוסיפו.