חיים על המסלול

במכללת אורות ישראל נערך השבוע אירוע "צועדות בגבורה" שהעמיד בקדמת הבמה נשים בעלות סיפור חיים מרשים כדי שיהוו דוגמא לסטודנטיות.

ערוץ 7 , ז' באדר ב תשע"ט

חיים על המסלול
חיים על המסלול
צילום: יפה זינגר

"כשהקב"ה בוחר את הבנים שעולים אליו למעלה, הוא גם בוחר את האמהות שמתמודדות עם האובדן ונותן להן כוחות".

את הדברים אמרה חגית ריין, אמו של רס"ן בניה ריין ז"ל שנפל במלחמת לבנון השניה, באירוע "צועדות בגבורה" שנערך השבוע במכללת אורות ישראל.

חגית, שהיתה מהצועדות באירוע, אמרה לסטודנטיות: "אני לא אמא שכולה. אני אמא שיכולה. מי שיודעת שהכל מהקב"ה יכולה לצעוד בגבורה".

במהלך האירוע שהנחתה הרבנית ימימה מזרחי, צעדו נשים מבוגרות בעלות סיפור חיים מרשים ועשייה מעוררת השראה כמו בתצוגת אופנה, כשהן מאופרות על ידי מאפרות מקצועיות ולבושות ע"י הסטייליסטית ברוריה ברטלר.

ד"ר לאה ויזל, דיקנית הסטודנטית סיפרה על האירוע: "המטרה שלנו היתה להראות לסטודנטיות על מי אנחנו רוצים לשים את הזרקורים. לשים בקדמת הבמה תוכן של חיים ועשיה לצד תפאורה של אסטטיות".

בין הצועדות היו הרבנית שולמית מלמד, שסיפרה לנשים באולם על הקושי בהקמת ערוץ 7: "כשהחלטנו להקים את ערוץ 7, בתי הקטנה היתה בת שבע, ועד אז הייתי בבית וגידלתי את ילדיי וגם זה היה מוקדם מדיי לדעתה של בתי".

רחל סילבצקי, שצעדה גם היא על הבמה, ציינה: "מניסיוני, כמי שניסתה לעשות כמה שיכלה למשפחה, לעם ישראל ולארץ ישראל, מעולם לא הרגשתי שאני מתחרה עם גברים. הקמתי ישיבה, בניתי מרכז לילדים בטראומה ועוד הרבה דברים – כאישה".

במהלך האירוע שנערך בשיתוף פעולה עם עמותת "בת מלך" וירחון "פנימה", צעדו גם רחל בולטון שהקימה את משרד הפרסום החרדי "בולטון פוטנציאל", ואת מרכז "תעצומות" שאמרה לבנות: "אני גיליתי שהתפקיד שלנו הוא לאהוב את עצמנו ולהעריך את עצמנו. ברגע שאדם אוהב את עצמו – העולם אוהב אותו".

ויקטוריה אדמון שהראתה לכולן כיצד שמחת חיים יכולה לעזור בהתגברות על המכשולים בחיים, המיילדת רחל שלקובסקי (במבי) ממקימי מחלקת היולדות בשערי צדק, וברוריה לב כדור שני לשואה.

לאורך היום כולו, באירוע המרכזי ובשיעורים, הועבר מסר אודות חשיבות הכבוד לגיל השלישי.

בסיום האירוע העניקו ד"ר חנה קטן וד"ר ציפי ריין פרס מפעל חיים לדבורה רוזנברג על תרומתה לחיזוק המשפחה היהודית בחינוך הממלכתי דתי.טוען....