להתמודד עם אתגרים ולנצח את המגבלות
להתמודד עם אתגרים ולנצח את המגבלות צילום: עמותת עלה

לא פשוט לרוץ מרתון, אולם כ-30 ילדים עם מוגבלות, חניכי עמותת עלה בירושלים, הוכיחו במרתון ירושלים שקו הסיום מחכה להם כמו לכולם.

מדובר על מירוץ בן 800 מטר בלבד, אולם עבור ילדי 'עלה' שמתניידים בכיסאות גלגלים ועמידונים, זוהי משימה לא פשוטה בכלל, בדיוק כמו מרתון מלא עבור אדם שמסוגל לתפקד באופן עצמאי.

במהלך החודשים האחרונים עברו הילדים אימונים רבים, פיזיים ומחשבתיים, על מנת להצליח להגשים את החלום ו'לרוץ' 800 מטרים מלאים במרתון, כאשר שוטרי תחנת לב הבירה בירושלים, פיזיותרפיסטים ועובדי ומתנדבי 'עלה', ליוו אותם באופן צמוד בתהליך האימון המרגש.

הילדים 'רצו' בכיסאות גלגלים ונעזרו בהליכונים מיוחדים שמעמידים אותם על הרגליים, חלקם אפילו הצליחו לצלוח את המרתון על רגליהם ממש.

אל נקודת הסיום הגיעו כולם כשעל פניהם חיוך של ניצחון והתרגשות גדולה על הצלחתם במשימה המאתגרת. לאורך המירוץ ליוו ועודדו את ילדי עלה ראש עיריית ירושלים משה ליאון, סמנכ"ל משאבי אנוש ומנהל באל-על יהודית גריסרו, הראפר ניסים בלאק ועוד.

שלומית גרייבסקי, מנכ"ל 'עלה' בירושלים: "קו הסיום בכל דבר בחיים הוא תמיד אירוע מרגש, אבל קו הסיום של המרתון עם ילדי עלה, הוא התרגשות שקשה מאוד להסביר למי שלא נוכח שם. ההשתתפות במרתון זו ההוכחה שלכל אדם יש את היכולת להחליט שהוא עושה, להתמודד עם אתגרים ולנצח את המגבלות המחשבתיות".

הרב יהודה מרמורשטיין, המנהל הכללי של 'עלה', אמר: "משפחת עלה מוכיחה שוב ושוב שאפשר גם להגיע רחוק ולהישגים גדולים, אם משתפים פעולה מבית ומבחוץ. והעיקר לראות כל אדם כפי שהבורא יצר אותו ולתת לו סיכוי להגיע ולהצליח".