לקראת תוכנית השלום: מאמץ משותף למניעת פגיעה בהתיישבות

ראש מועצת שומרון יוסי דגן סיכם עם בכירים אוונגליסטים ורפובליקנים על עבודה משותפת למניעת פגיעה בהתיישבות בכל תוכנית מדינית.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט' באדר ב תשע"ט

משלחת מהשומרון בהובלת ראש המועצה יוסי דגן נפגשה בימים האחרונים עם בכירים בוושינגטון, בהם גם ראשי האוונגליסטים שאוהדים את ישראל ונחשבים לתומכים מרכזיים של הנשיא טראמפ.

דגן ביקש מהאוונגליסטים להתנגד לתוכנית מדינית שתכלול הקפאת בנייה או עקירת יישובים ביו"ש. האוונגליסטים הדגישו "אנו זקוקים לתמיכה מהשטח'', וסיפרו שלפני עקירת גוש קטיף הם התבקשו על ידי ממשלת ישראל שלא להתערב בסוגייה.

האוונגליסטים הזדעזעו לשמוע מדגן שמשמעות ההפרדה בין גושי התיישבות לשאר היישובים ביו"ש היא ויתור על 90% מהשטח ועל המקומות ההיסטוריים המוזכרים בתנ"ך כמו קבר יוסף, מזבח יהושע בן נון, שילה ועוד.

במהלך הפגישות התקבלה החלטה לפעול במשותף כדי למנוע סיטואציה כזו. ראשי האוונגליסטים ביקשו שתתקבל תמיכה גם מהשטח בישראל, והסבירו שגם היהודים בישראל צריכים להביע התנגדות חריפה לפגיעה בהתיישבות.

"אין ספק, זוהי שעה היסטורית. מראות גוש קטיף לא יחזרו", אמר ראש מועצת שומרון דגן שנפגש בשבוע שעבר גם עם חברי קונגרס ובכירים בבית הלבן במטרה למנוע עקירת יישובים והקפאת בנייה במסגרת ''תוכנית השלום'' של הנשיא דונלד טראמפ.

תוך 48 שעות נפגשו דגן חברי המשלחת מהשומרון עם יועצים ומקורבים לנשיא האמריקני, עם סנאטורים וחברי קונגרס רפובליקנים ודמוקרטים.טוען....