מכבי חיפה נעצרה עם הפסד לבני יהודה

אחרי 12 משחקי ליגה ולראשונה מאז מונה מרקו בלבול למאמנה, הפסידה מכבי חיפה לבני יהודה עם 2:0. מכבי ת"א תחגוג אליפות על חיפה?

נרי וייס - ערוץ 7 , ט' באדר ב תשע"ט

השנה, האמינו אוהדי מכבי חיפה בתחילת העונה, המזל הרע ייגמר כשחלפו להם 7 השנים הרעות מאז ערכה הקבוצה טקס פתיחת העונה בתשעה באב. השנה, האמינו אוהדי מכבי חיפה בתחילת העונה, סוף סוף יגיעו לצמרת טבלת ליגת העל בכדורגל ואולי אפילו ייאבקו עם הפועל באר שבע ומכבי ת"א על תואר האליפות.

האמת, שאם היו פותחים את העונה כמו שסיימו את הסדירה, הם לא היו רחוקים מלעשות זאת כשמאז מונה מרקו בלבול למאמן חיפה במקומם של אלי גוטמן ופרד רוטן שסיימו את דרכם בשלבים מוקדמים של העונה, צברה חיפה שתי נקודות פחות ממכבי ת"א, והרבה יותר מהפועל באר שבע.

7 שנים רעות מאוד עברו על האוהדים בירוק ואלה ראו כבר כיצד העונה שוב חוזר הניגון כששחקניהם ספגו הפסדים מביכים וסיפקו משחקים רעים עד מאוד. ואז מונה מרקו בלבול למאמנם ומאז הכל היסטוריה והיסטריה כשהקבוצה הגיעה עד למקום השני בטבלת ליגת העל בכדורגל. מי היה מאמין.

דבר אחד לא הצליחו בחיפה לעשות עוד העונה כדי להשכיח את כל העונות הרעות - לחבר ארבעה ניצחונות רצופים, לראשונה מאז אפריל 2015.

הערב (מוצאי שבת) היו רחוקים הירוקים מרחק 90 דקות מלשחזר את ההישג מלפני 4 שנים, אבל לצערם דווקא מול בני יהודה, בבית, זה לא הצליח להם.

הכתומים משכונת התקווה שהגיעו למשחק הערב באצטדיון סמי עופר שבחיפה לאחר שלושה הפסדי ליגה, לא רצו לרשום הישג שלילי לראשונה מאז דצמבר 2013 כשאז עמדו על שישה הפסדים רצופים, ועם צמד שערים של חלוץ הרכש שהגיע מבית"ר, יאקוב סילבסטר, במחצית הראשונה, עשו את העבודה כשהנחילו לחיפה הפסד ראשון בליגה תחת אימונו של בלבול.

אבוקסיס, שניצח את חיפה תשע פעמים כמאמן, יותר מכל יריבה אחרת שפגש, מסמן ניצחון נוסף על מי שביום מן הימים ככל הנראה תהיה הקבוצה הבאה שלו כמאמן - במשחק שפתח את הפלייאוף העליון של ליגת העל בכדורגל עבורו ועבור שתי הקבוצות.

כעת יוצאות שתי הקבוצות יחד עם כל הליגה לפגרת נבחרת ארוכה, בסופה יחזרו שחקני חיפה ישר למשחק שעשוי להיות ההכתרה של מכבי ת"א כאלופה, כאשר הפער ביניהן עומד על 25 נקודות.

ובכל זאת, האוהדים הירוקים יכולים להיות מרוצים מהעונה שהתהפכה עליהם לטובה. כוחה של אמונה ולא מעט יכולת.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il