תפילות לרפואת הפצוע האנוש בפיגוע: הרב אחיעד אטינגר בן 47 אב ל-12 ילדים

הרב אחיעד אטינגר (47), אב ל-12 מהיישוב עלי, הוא הפצוע האנוש מהירי הבוקר בצומת אריאל. רופאי בית החולים בילינסון נלחמים על חייו.

ערוץ 7 , י' באדר ב תשע"ט | עודכן: 17:13

תפילות לרפואתו של הפצוע האנוש בפיגוע באריאל: הרב אחיעד אהוד אטינגר בן כרמית תושב הישוב עלי שבבנימין. הרב בן 47, אב ל-12 ילדים, בני שנה ועד 20.

בפיגוע נרצח אדם אחד ונפצעו שני בני אדם, הרב אחיעד אטינגר שנפצע באורח אנוש ופצוע נוסף שנפצע באורח קשה מאוד. שני הפצועים פונו לבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

הרב אטינגר הוא אישיות חינוכית מוכרת בציבור הדתי לאומי, ועומד בראש ישיבת ההסדר "עוז ואמונה" שבשכונת נווה שאנן בדרום תל אביב.

ראיון בעבר עם הרב אחיעד אטינגר

מחקירה ראשונית של הפיגוע הרצחני עולה כי המחבל גנב את רכבו של אזרח זר לאחר שירה לעברו, וזה נמלט מהמקום. המחבל נסע לכיוון תל אביב בכיש 5 ובצומת גיתי אבישר ירה על צעיר נוסף.

בהמשך נטש את הרכב. כרגע לא ברור אם היה מחבל אחד או יותר, צה"ל מבצע מרדף באזור ברוקין.

במסגרת המצוד אחר המחבל, צה"ל סוגר את הכניסות לכפרים שנמצאים באזור הפיגוע: כיפל חארס, ג'מאעין ודיר איסתיא.

בג'יהאד האיסלאמי הגיבו על הפיגוע ומסרו כי "הפיגוע באריאל הגיע כדי להנחות את המצפן ולהזיז את המאבק לשדה הטבעי שלו. אנו מברכים על הפיגוע ומצדיעים לגיבורים המורדים בגדה המערבית".

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה לפיגוע ואמר: "אנחנו בעיצומו של מרדף אחר המפגעים בשני מוקדים באזור אריאל. אני מחזק את ידיהם של כוחות הביטחון ובטוח שילכדו אותם ונמצה איתם את הדין כפי שעשינו בכל האירועים האחרונים".

הוא הוסיף כי "ישראל רואה בחומרה רבה את ירי הטילים ברצועת עזה גם כשמדובר במכוון וגם בטעות. בעקבות ירי הטילים הוריתי לתקוף 100 מטרות טרור של חמאס וצה"ל הנחית עליהם מכה קשה. נעשה כל מה שיידרש כדי להבטיח את השקט לתושבי מדינת ישראל".

דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, אמר כי "בסביבות רבע לעשר מחבל תוקף חייל שנמצא בצומת אריאל, המחבל יוצא מאחת החניות באזור, לא ברור לגמרי. הוא יצא מהמרחב מנסה לתקוף חייל, לוקח לו את הנשק, החייל נפגע באירוע והמחבל ירה על שלושה רכבים בצומת".

הוא הוסיף כי "בירי הראשון אזרח נפגע, בשני פגע ברכב נוסע ובשלישי האזרח ברח מרכבו והמחבל לקח את הרכב. המחבל נסע לצומת גיתי אבישר כשלאורך הדרך הוא מבצע ירי מהרכב לצומת וגם שם יש נפגעים. הוא נסע עם הרכב לברוקין וכרגע יש מרדף שם".