מצוד אחרי המחבלים הרוצחים

לזירה הוזעקו שורה של יחידות מיוחדות של צה"ל ובהן יחידת שלדג של חיל האוויר ויחידת המתסערבים דובדבן, וכן יחידות סדירות נוספות.

ערוץ 7 , י' באדר ב תשע"ט

מצוד אחרי המחבלים הרוצחים-ערוץ 7
כוחות צה"ל פועלים באזור ברוקין
צילום: דו"צ

כוחות גדולים מאוד של צה"ל, שב"כ ומשטרה פועלים כעת באזור הכפר בורוקין שבשומרון, סמוך לאריאל, בהנחה שהמחבלים שביצעו את הפיגוע הרצחני הבוקר (ראשון) מסתתרים בכפר.

לזירה הוזעקו שורה של יחידות מיוחדות של צה"ל ובהן יחידת שלדג של חיל האוויר ויחידת המתסערבים דובדבן, וכן יחידות סדירות נוספות שהוקפצו על מנת לסייע במרדף אחר המחבלים.

נכון לרגע זה לא ברור כמה מחבלים השתתפו באירוע והדיווחים שהתקבלו מעדי הראייה לפיגועים אינם ברורים.

נזכיר כי בפיגוע המשולב בצומת אריאל ובצומת גיתי אבישר נרצח ישראלי אחד ונפצעו שניים נוספים, הרב אחיעד אטינגר שמצבו מוגדר אנוש וצעיר נוסף שמצבו מוגדר קשה מאוד.

בניסיון להקשות על המצוד פורסמו ברשתות החברתיות קריאות לתושבי הכפר למחוק את תוכנם של צילומי מצלמות אבטחה המותקנות בכפר. ראש מועצת ברוקין, בשיר סלימאן, אמר כי כוחות הביטחון סגרו את כל הכניסות לכפר הפלסטיני והטילו עליו סגר. המצוד מתנהל גם באמצעות כלבי גישוש.

החשש בצה"ל הוא שהפיגוע הרצחני יהווה השראה עבור אחרים לבצע פיגועים דומים, ולכן מגבירים את האבטחה והשמירה בצירי התנועה ובצמתים המרכזיים. הצבא שומר על איפול בכל הנוגע לפעילות שלו בכפר בורוקין, אך ממספר דיווחים פלסטינים מהאזור, עולה שבאזור התנהלו מוקדם יותר חילופי אש.