מדליות נוספות למשלחת הג'ודו של ישראל

אחרי המדליה של שגיא מוקי אמש בתחרות הגראנד סלאם יקטרינבורג שברוסיה, גם פיטר פלצ'יק ואורי ששון זכו במדליות עבור המשלחת הישראלית

נרי וייס - ערוץ 7 , י' באדר ב תשע"ט

הביא מדליה. אורי ששון
הביא מדליה. אורי ששון
צילום: איגוד הג'ודו

מרגיש את האולימפיאדה. להישגו הגדול ביותר הגיע הג'ודוקא אורי ששון ב-2016, כשזכה במדליית ארד במשחקים האולימפיים בריו שבברזיל.

לקראת המשחקים האולימפיים בטוקיו שביפן שיצאו לדרך בעוד שנה, מתחיל הג'ודוקא הישראלי הבכיר, ששון, לחזור לעצמו כשהיום (ראשון) זכה במדליית כסף בתחרות הגראנד סלאם יקטרינבורג שברוסיה.

ששון רשם הישג מצוין כשעלה לגמר במשקל למעלה מ-100 ק"ג אחרי שניצח שלושה קרבות בדרך לגמר. מדליסט הארד מאולימפיאדת ריו 2016 התחיל את דרכו בתחרות כשעלה אוטומטית לסיבוב השני, שם עבר יריב יפני. ברבע הגמר הוא ניצח באיפון את הברזילאי רפאל סילבה ולאחר מכן התגבר על ברזילאי נוסף, דויד מורה. בגמר המתין לו טמרלאן בשאייב הרוסי, שגבר עליו בשלב שמינית גמר אליפות אירופה שנערכה בתל אביב בשנה שעברה.

כמו בתל אביב, גם הפעם ניצח הג'ודוקא הרוסי את ששון כשזה זכה במדליית הזהב והותיר לששון את מדליית הכסף.

מי שקדם לששון עם זכיה במדליה בתחרות היום הוא פיטר פלצ'יק. פלצ'יק גבר על יריבים מארמניה ולטביה, לפני שנכנע בחצי הגמר לאמרן אדמיאן הרוסי. בקרב על מדליית הארד גבר פלצ'יק על יריבו ההולנדי מיכאל קורל, והמשיך את היכולת הטובה שלו מתחרויות הג'ודו האחרונות.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il