'עוצמה יהודית' פרסמה רשימת דרישות

במפלגה מציגים רשימת דרישות לאחר פסילת בן ארי, ומזהירים: "אם לא יינתן מענה הולם - בוחרינו יתקשו להגיע לקלפי".

אלירן אהרון , י' באדר ב תשע"ט

מפלגת ''עוצמה יהודית'' פרסמה הערב (ראשון) רשימת דרישות ממפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי, בעקבות פסילת מועמדותו של מיכאל בן ארי. במפלגה דורשים כי מלבד תפקיד שר לברוך מרזל, יש לקדם את עו"ד איתמר בן גביר למקום החמישי ברשימה המשותפת.

בנוסף, ''עוצמה יהודית'' מבקשת לקבל הבטחה כי בן גביר יהיה יו"ר ועדת החוקה בין אם עוצמה יהודית תהיה חלק מהקואליציה או חלק מהאופוזיציה, ואף יהיה חבר בווועדה למינוי שופטים.

"במצב שנוצר כמאה אלף בוחרי 'עוצמה' מרגישים ממורמרים ופגועים, וברור שאם לא יינתן מענה הולם יתקשו בוחרי עוצמה להגיע לקלפי, דבר שיסכן את גוש הימין", הזהירו במפלגה.

גורמים ב''עוצמה יהודית'' אומרים הערב כי "הדרישות שהופנו הערב הן דרישות לגיטימיות ובסיסיות ולאור ההחלטה האומללה של בג"צ, אך טבעי הוא לאפשר לשר מעוצמה ולעו"ד בן גביר לפעול בתחום המשפט ולהביא לשינוי אמיתי שלצערנו לא התרחש בתקופת כהונתה של איילת שקד".

מוקדם יותר הגיב מיכאל בן ארי להחלטת בג''ץ לפסול את התמודדותו לכנסת ה-21. "הראש למעלה, לא מורידים אותו. יש פה חונטה משפטית שלקחה אותו לידיה. אני אומר לתמר זנדברג שמתחבקת עם המחבלים - הדרך שלך קצרה. שש שנים לא הייתי בכנסת ואמשיך להנהיג.

''כל החבורה הזאת צריכה לדעת שיש סוף לחונטה המשפטית. אני רוצה לתת עוצמה ולא חולשה לצה"ל", אמר בן ארי וסיפר: ''לא הופתעתי. כשראיתי שאסתר חיות מתנפלת על עורך הדין שלי ולא נותנת לו לדבר הבנתי מה הכיוון''.

עו"ד איתמר בן גביר הגיב בחריפות להחלטת בג''ץ ואמר ''היום הזה הוא יום שחור לדמוקרטיה. כמה סמלי שדווקא ביום הזה כשרוצחים חייל, דווקא ביום כזה בית המשפט העליון מכיר בעופר כסיף, שתמך בטבח כזה. בבל"ד, באיימן עודה ובאחמד טיבי שסירבו לגנות רצח של חיילים, רצח של מתיישבים.

''כמה סמלי שבית המשפט העליון מאפשר להם להתמודד בבחירות לכנסת בשם חופש הביטוי, ופוסל את בן הברית שלי, את יקירי ד"ר מיכאל בן ארי.

"זה אותו בית המשפט שהתיר לזועבי ועזמי בשארה פעם אחר פעם להתמודד בבחירות לכנסת, בשם הדמוקרטיה ובשם חופש הביטוי – אבל פתאום כשמדברים על ד"ר בן ארי, אין חופש ואין ביטוי. ההחלטה הזו של בית המשפט העליון תיזכר בהיסטוריה של מדינת ישראל כהחלטה חמורה, כהחלטה שסותמת פיות, וכהחלטה שפגעה פגיעה אנושה בדמוקרטיה הישראלית".

בן גביר העביר מסר לעמיתיו ברשימת איחוד מפלגות הימין. ''אנחנו בפרשת דרכים. אם השותפים שלנו באיחוד מפלגות הימין יקבלו את הדרישות שלנו אפשר יהיה לעשות שינוי אמיתי בעולם המשפט. הצבנו דרישות - אני מקווה שהם יתקבלו. אחרת כמאה אלף מצביעים עלולים לא להגיע לקלפי. אם אני מגיע לכנסת אני בא לשנות".