בשב"כ שכחו מזכויות של יהודים

"שימוש בביטויים כמו 'מחבל יהודי' על מי שמחה נגד גירוש היהודים מגוש קטיף הוא פסול ומכוער", מגיב יו"ר ארגון חוננו שמואל מידד.

ערוץ 7 , י"א באדר ב תשע"ט

שמואל מידד (זנגי)
שמואל מידד (זנגי)
צילום: עצמי

יו"ר ארגון חוננו שמואל (זנגי) מידד מגיב לדבריו של סגן ראש השב"כ לשעבר ומועמד מפלגת כחול לבן יצחק אילן אשר כינה את חבר הכנסת סמוטריץ מחבל יהודי.

"שימוש בביטויים כמו 'מחבל יהודי' על מי שמחה נגד גירוש היהודים מגוש קטיף הוא פסול ומכוער, כפי שמי שמכנה את חיילי צה"ל 'יודונאצים' חורג מלגיטימיות השיח הציבורי. אני קורא לשמור על רמת שיח מכבדת, גם כלפי קורבנות הטרור וגם כלפי המתמודדים, ולא לערב פוליטיקה בזכויות אדם בסיסיות."

בנוסף תקף מידד את אנשי השב"כ על הפרת זכויות יהודים "ידוע שאנשי השב"כ שכחו את הכלל שכל אדם זכאי עד שיוכח אחרת, אבל הוא תקף גם לגבי ח"כ סמוטריץ".

"אגב לא נכון שהוא שתק בחקירתו, זהו שקר, הוא דיבר והכחיש, לא הוגש נגדו כל כתב אישום והתיק נגדו ונגד חבריו נסגר", מזכיר מידד.

לדבריו, "כנראה שבדמוקרטיה של יצחק אילן וחבריו בשב"כ ליהודים אסור להפגין ולמחות בישראל כנגד גירוש של אלפי אזרחים מביתם, וכל מפגין מיד מתמתג כמחבל יהודי, לצערנו עד היום זו הלוגיקה של בכירי השב"כ, וזכויות רבות של יהודים נרמסות בשל כך וחוקרים מרשים לעצמם לענות את אחיהם באופן אכזרי".