"השבוע האחרון לימד את המשפחה של נחמה ושלי שיעור גדול"

נשיא המדינה ריבלין החליף את רעייתו נחמה שעברה השתלת ריאה באירוע פתיחת שנת העבודה של עמותת איל"ן ושיתף בתחושות מהשבוע האחרון.

ערוץ 7 , י"א באדר ב תשע"ט

ריבלין בפתיחת שנת העבודה באיל"ן
ריבלין בפתיחת שנת העבודה באיל"ן
צילום: מארק ניימן / לע"מ

בכל שנה בשנים האחרונות פתחה רעיית נשיא המדינה, נחמה ריבלין, את שנת העבודה של עמותת איל"ן (איגוד ישראלי לילדים נפגעים).

השנה, היות ונחמה מחלימה מהשתלת הריאה שעברה בבית החולים בלינסון, מילא את מקומה נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין.

האירוע התקיים בסימן "כולנו זקוקים לאהבה" והשתתפו בו יו"ר איל"ן אהוד רצאבי ומנכ"ל איל"ן בועז הרמן. ארגון איל"ן מטפל באלפי ילדים ובוגרים עם מוגבלויות פיזיות הסובלים מנכויות פיזיות מוטוריות וממחלות שריר ועצב שונות כגון שיתוק ילדים, שיתוק מוחין, ניוון שרירים ומחלות נוספות. איל"ן מעניק שירותים לאלפי הנכים שבטיפולו באמצעות 40 סניפים ו-30 מוסדות הפזורים בכל רחבי הארץ.

"כמידי שנה, אנחנו פותחים ביחד, כאן בבית הנשיא שהוא בית העם, את שנת העבודה של איל"ן", אמר הנשיא והוסיף: "איל"ן עושה עבודה חשובה מאין כמותה: עבור אנשים עם מוגבלויות, עבור המשפחות שלהם, ועבור החברה הישראלית כולה. יש לכולנו עבודה רבה עד שהמציאות הישראלית תהיה כזו שבה יש לכולם מקום שווה. בגלל זה כל כך חשוב לנו, לפתוח אתכם את שנת העבודה בבית הנשיא. כאן יש לכם בית. והוא לא רק פתוח בפניכם, הוא שייך לכם, כמו לכל ישראלי וישראלית אחרים."

הנשיא הדגיש ואמר: "הימים הם ימי בחירות, ואני רוצה להזכיר שאתם כשאר אזרחי ישראל, זכאים לקלפי נגישה על פי חוק. אני יודע שוועדת הבחירות המרכזית עושה מאמצים להגדיל את מספרן של הקלפיות הנגישות, ושל קלפיות הנגישות המיוחדת. כל קול קובע, וחשוב לעשות מאמץ מיוחד שכל מי שרשאי וזכאי להצביע, יהיה לו איך להצביע."

את דבריו סיים הנשיא בהתייחסות אישית לתקופה שעוברת עליו ועל משפחתו מאז עברה נחמה את ההשתלה, "השבוע האחרון לימד את המשפחה הפרטית, של נחמה ושלי שיעור גדול. שיעור באהבה, שיעור בנדיבות. החום שבו עטפו אותנו מרחוק ומקרוב, המקצועיות של הצוותים הרפואיים, והלב הגדול והאמונה הגדולה של משפחתו של יאיר - זכרו לברכה, שבמעשה של חסד אינסופי החליטה מתוך הכאב הגדול על מותו, לתרום את איבריו להצלת חיי אדם. אבל השיעור הכי גדול היה ה-'שיעור במשפחה'. בחשיבות של הזוגיות, של אהבה וחברות חזקות כל כך שאין להן תחליף. אנחנו מדברים הרבה על זכויות של אנשים עם מוגבלויות, אבל לפעמים אנחנו שוכחים לדבר על הזכות הכי חשובה הזכות לאהבה. הלוואי שיהיו יותר ויותר זוגות כמו אלדר ודינה, במרחב הישראלי. הלוואי שנזכה כולנו לאהוב ולהיות נאהבים, ושהאהבה שלנו תקבל את ההכרה שהיא ראויה לה".

יו"ר עמותת איל"ן אהוד רצאבי, אמר באירוע "ילדים, מתבגרים ומבוגרים עם מוגבלויות, מתמודדים עם אתגרים לא פשוטים. לא אחת גם עם מבט ביקורתי של הסביבה. כמו כולנו, הם זקוקים לאהבה שתעטוף אותם, תדחוף אותם קדימה ותעניק להם את הכוחות הפיזיים והמנטליים להתמודדות עם הקשיים היום יומיים. והאמינו לי מניסיוני האישי פה באיל"ן, המעשה הנפלא ביותר שאנו יכולים לעשות הוא לאהוב, ואז להיות נאהבים בחזרה. אהבה לא רק בין בני זוג ובין ילדים להורים אלא אהבת האדם באשר הוא. זה הבסיס לנתינה. זה הבסיס להתנדבות. זה הבסיס ליכולת לתת ולקבל רק בשל האהבה. כך פועלים מתנדבי העמותה מיום היווסדה, מעניקים מזמנם ופותחים את לבם למען המטופלים והמשפחות".