לשתות, אבל להישאר בחיים
לשתות, אבל להישאר בחייםצילום: iStock

למרות שלא ממש ברור עד כמה מדובר במצווה, רבים נוהגים לשתות עד דלא ידע בפורים. בשביל שלא תגמרו את החג נגררים על ידי החברים שלכם, הכנו לכם מדריך מקוצר שיעזור לכם לשרוד את החג בשלום.

1. לשתות על בטן מלאה

הכלל הפשוט קובע שככל שהאלכוהול נספג מהר יותר וטוב יותר בגוף, ככה תראו מהר יותר את הרצפה מקרוב. ארוחה טובה ומזינה, הכוללת פחמימות וחלבונים, לפני השתיה מעכבת את ספיגת האלכוהול בגוף ותעזור לכם להיות בשכרות לאורך זמן. שתיה מהירה בלי ארוחה לפניה תכניס את האלכוהול ישירות למחזור הדם, ואתכם ככל הנראה למיטה מוקדם מהצפוי.

אל תסתפקו בכמה שוקולדים מהמשלוח מנות
אל תסתפקו בכמה שוקולדים מהמשלוח מנותצילום: iStock

2. לא להתייבש

למרות שזה נשמע מוזר, שתיית אלכוהול מייבשת את הגוף. מקובל לומר שעל כל כוס שתייה חריפה צריך לשתות כוס מים, ככל הנראה הגוף שלנו לא עובד בצורה כזו מתמטית אבל עדיף לשתות עודפי מים מאשר להתייבש. בנוסף, חשוב לשתות מים לאורך היום עוד לפני שמתחילים את החגיגה בשביל להכין את הגוף לפני שמתחילה השתיה.

עדיף לשתות לפני מלחכות לכאב הראש
עדיף לשתות לפני מלחכות לכאב הראשצילום: iStock

3. להתחיל בקטנה

כמו כל דבר בחיים, כדאי להיכנס לאווירה בהדרגה. מומלץ להתחיל את היום במשקאות חלשים יחסית ורק אחר כך להמשיך לדברים כבדים יותר. בכל חבורה יש את מי שמפזר כללים איך מותר לערבב משקאות, ובמהלך החג הוא הופך לפוסק הקובע האם מותר לשתות בירה לפני ויסקי או לערבב יין אדום עם יין לבן. למעשה, מחקרים הראו שמדובר בסוג של מיתוס, ואין ממש השפעה לערבוב משקאות שונים. הכלל היחיד שקובע הוא כמה שתיה בפועל האדם שותה, ומכיוון שבדרך כלל בערבוב משקאות שותים הרבה יותר אלכוהול ממה שמתכוונים- מומלץ לא להגזים בערבוב.

כלל אצבע- אם זה צבעוני כנראה שזה קליל
כלל אצבע- אם זה צבעוני כנראה שזה קלילצילום: iStock

4. היום שאחרי

אם ניסיתם לשתות מים במהלך כל היום, שתיתם רק כמה כוסות ועדיין- קמתם בבוקר עם כאב ראש ורצון להקיא, כנראה שיש לכם האנגאובר. האנגאובר, או חמרמורת בעברית, נגרמת משתיה מרובה שגורמת להתייבשות ולמחסור בסוכר בגוף.

ספרייט תרופת הפלא
ספרייט תרופת הפלאצילום: iStock

בגדול, אם שתיתם מספיק מים זה לא אמור לקרות, אבל אם אתם עדיין קמים עם כאבי ראש, תרופת הקסם היא פשוט לשתות ספרייט. מחקרים הראו שספרייט מכיל חומרים שמסייעים לגוף להתמודד עם פירוק האלכוהול ויכול למנוע את כאבי הראש ולהעלים את ההאנגאובר בכמה שלוקים.

יש לכם טיפים נוספים? שותים ואף פעם לא משתכרים? ספרו לנו בתגובות.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!