מאיר פרוש: לא רציתי ליהנות בממשלת ההתנתקות

בהקלטה שנחשפה מבהיר סגן השר פרוש כי החיבור בין אגודת ישראל לדגל התורה הוא "בלוק טכני" בלבד, ומתייחס לחששותיהם של חסידי חב"ד.

בן שאול , י"ב באדר ב תשע"ט

מאיר פרוש
מאיר פרוש
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בהקלטה שנחשפה באתר 'בחדרי חרדים' מבהיר סגן שר החינוך מאיר פרוש (אגודת ישראל) כי החיבור בין אגודת ישראל לדגל התורה הוא "בלוק טכני" בלבד.

"אנחנו לא מפחדים מלפיד, אנחנו מפחדים מביבי", הבהיר אחד מחסידי חב"ד שנכחו בחדר וסיפר כי משנתו המדינית של ח"כ משה גפני, יו"ר 'דגל התורה', נוגדת את השקפת עולמם.

"גפני אמר בקולו שלא מפריע לו המקומות המבודדים - לי זה כן מפריע. איך אנחנו יכולים לדעת שההתנתקות לא תחזור על עצמה? כי בהתנתקות כל חברי יהדות התורה נמנעו", שאל החסיד.

סגן השר פרוש הבהיר כי החיבור עם דגל התורה - הוא טכני בלבד. "קודם כל אם אנחנו הולכים לפי הקו שהרב'ה (מחב"ד), הנחה אז, גם אז הרב'ה, כשהוא דיבר על 'חזית דתית' - הוא דיבר לעשות את זה כ'בלוק טכני'; הוא ידע שחזית אחת של אגודת ישראל ופועלי אגודת ישראל והפועל המזרחי הם לא כולם שווים, כמו הימין החדש, הבית היהודי, איחוד לאומי, יהדות התורה ואגודת ישראל".

"אתה שואל האם יש ביהדות התורה אנשים של ויהי מה... אני רוצה לומר לך שאני בעבר לא לקחתי תפקיד של סגן שר בגלל שהממשלה הזו ביצעה התנתקות; נתתי את זה לחברי שמעלקה הלפרט, לא רציתי ליהנות מממשלה שביצעה התנתקות".

בהמשך רמז כי הוא לא יאפשר מצב שבו גפני יוביל את הטון בנושאים הקריטיים לחב"ד. "ב'בלוק טכני' הזה של יהדות התורה יש עוד צדיק... אני לא רוצה חלילה לומר צדיק בסדום אבל יש צדיק", לדבריו, "אני לא רוצה להתחייב בשם אף אחד - אבל כולנו יודעים את התורה".

"כולם יודעים שיש את האדמו"ר מסלונים שהוא אדם מאוד דומיננטי ומרכיב מרכזי במועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, שדרך אגב, אחרי ההתנתקות הוא לא רצה לומר לחסידים שלו להצביע ג' - בגלל הסיפור הזה של ההתנתקות", הוסיף.