נתניהו בשילה הקדומה: גנץ ולפיד יעקרו עשרות אלפי יהודים

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר היום (שלישי) בשילה הקדומה יחד עם ראשי רשויות מיהודה ושומרון, ועם מושל ארקנסו לשעבר, הבכיר הרפובליקני מייק האקבי

נתניהו התייחס לטענות של ראשי מפלגת כחול לבן, ולפיהן ראש הממשלה קיבל מיליוני שקלים מעסקת הצוללות. "ביחס להשמצות האלה, זה באמת השמצות מצוצות מהאצבע. אני לא קיבלתי אפילו שקל מעסקת הצוללות.

''הדבר הזה נבדק במסרקות ברזל על ידי הפרקליטות ועל ידי היועץ המשפטי לממשלה. הם קבעו חד משמעית שאני לא חשוד בדבר ושאין שום דבר במעשיי. אבל אני מבין שגנץ ולפיד מאוד נלחצו, בלשון המעטה, מהפריצה האיראנית לתוך הטלפון של גנץ ולצורך זה הם מנסים להסיט את תשומת הלב''.

נתניהו תקף את גנץ ולפיד ואמר כי לא יצליחו להדוף את איראן: ''אני רוצה להגיד לכם שזה לא מפתיע אותי שיש להם שיפוט רע כל כך, משום ששניהם תמכו בהסכם הגרעין האסוני שאני נלחמתי בו ולשמחתי יחד עם הנשיא טראמפ אנחנו רואים שינוי כיוון גם בארה"ב. אבל הם לא הבינו את זה, לדעתי עד היום הם לא מבינים עם מי יש לנו עסק והם לא אלה שיעמדו בראש מדינת ישראל כדי להדוף את איום האיראני. זה לא בשבילם".

ראש הממשלה הדגיש גנץ ולפיד מתכננים עקירת עשרות אלפי יהודים מבתיהם. "אנחנו בשטחי מולדת. זה מדבר אלינו, זה בנשמה שלנו וזה מתממש במדיניות שלנו ובעבודה המשותפת שלנו. אני חושב שיש כאן סכנה אמיתית. לפיד וגנץ שבויים ברעיון שהדרך היחידה להשיג עתיד למדינה זה לגמד אותה, לעקור 80-90 אלף יהודים, להרכין את הראש ולקוות שהערבים יכירו בנו.

''אני פועל בדיוק בכיוון הפוך – בכיוון של העצמת ישראל מבחינה ביטחונית, מבחינה כלכלית, מבחינה מדינית. אנחנו מגיעים אל העולם וממנו אל העולם הערבי. זה יקח זמן, זה מאבק, אבל זאת תפיסה הפוכה. אצלם זה עתיד מתוך חולשה ואצלנו זה עתיד מתוך עוצמה. הבחירה כאן היא מאוד ברורה".

נשות גוש שילה הפגינו מול נתניהועדי יהב

במקביל לביקור ראש הממשלה הפגינו כ-20 נשים מיישובי גוש שילה. הנשים מחו על כך שחברי כיתת הכוננות של היישובים ורכזי הביטחון נמצאים מזה מספר שבועות תחת חקירה בעקבות אירוע ביטחוני שהתרחש בחודש שעבר בו נדקר צעיר יהודי תושב המקום בידי מחבלים, דבר שגרר את הקפצת כוחות הביטחון האזרחיים לאירוע.

לאחר זמן קצר ההפגנה פוזרה על ידי כוחות המשטרה והנשים המשיכו את ההפגנה בצומת סמוך.

הנשים נשאו שלטים שבהם נכתב "כיתת הכוננות היא השכפ"ץ שלנו" ו-"לוחמים לא עבריינים". כמו כן נכתב באחד השלטים "לוחמים נחקרים ומחבלים צוחקים".