בישיבה התיכונית במצפה יריחו ארגנו התלמידים היום (שלישי) "יום שכולו חסד" לזכרו של תלמיד הישיבה עודד חמדי ז"ל.

במסגרת היום המיוחד הגיעו לישיבה חניכי שני בתי יתומים מהמגזר החרדי. בישיבה ארגנו להם התלמידים שוק פורים עם הופעות, מתנפחים, קוסמים, תחנות משחקים, הגרלה עם פרסים ואפילו חולצות תואמות לילדים ולתלמידי הישיבה.

בנוסף לכך יצאו התלמידים לשמח בבסיסי צה"ל ובבתי אבות: "לאורך השנה, לכל מחזור בישיבה יש פרויקט שאותו הוא מרים. כך למשל התלמידים בשישית מארגנים ערב כישרונות צעירים, השמינית את ההכתרה והשביעית מארגנת "יום חסד" שמתבצע באזור פורים. יום החסד נולד מתוך מחשבה, שלפני שאנחנו שמחים בעצמנו עלינו לשמח אחרים, אחרת השמחה אינה שלמה", הסביר רונן בן חמו, מנהל הפנימיה והרכז החברתי.

לדבריו: "פורים זה חג של קירוב לבבות. אנחנו רוצים לחבר את כל עם ישראל. כחלק מיום החסד, הגיעו אלינו היום שני בתי יתומים מהמגזר החרדי. התלמידים ארגנו להם שוק פורים, הביאו מתנפחים ענקיים, מכונת ברד ופופקורן, שני מופעים של להטוטן וקוסם, שעושים זאת כמעט בהתנדבות מלאה".

"בנוסף, היו תחנות, ארוחת צהרים, הגרלה ענקית עם פרסים, וחולצות שהילדים והתלמידים קיבלו.
לא היה אחד שיצא עם ידיים ריקות, ארגנו שוק ענק בו כל הילדים קיבלו לפחות הפתעה אחת, אם לא יותר", סיפר בן חמו.

בישיבה מספרים שכבר לפני חודשיים התחילה השכבה לאסוף כספים מחברות גדולות, ולגייס פרסים. בנוסף ליום החסד שכיתות י"א מארגנות, הן גם יזמו התנדבויות לכל המחזורים בישיבה. התלמידים יצאו להתנדבות בבית אבות, קיימו שוק פורים למעוטי יכולת בנתניה, ביקור במוצבים צבאיים וחלוקת משלוחי מנות.

"חילקנו את המחזור לצוותים, צוות שיהיה אחראי על המחזורים האחרים, צוות שיאסוף כספים ופרסים, וצוותים נוספים", מספר אחד התלמידים. "וזה מאוד מרגש אותי לראות את ההירתמות של כולם ליום הזה, כשהוצאנו את החולצות שיהיו לאירוע לילדים ולתלמידים, פנו אלי תלמידים וביקשו לשלם על החולצות שלהם ולא להשתמש בכספי ציבור, הרגישות שלהם והיושרה מאוד נגעה ללבי, אם כי החולצות האלו הם חלק מהצורך של האירוע".

ראש הישיבה, הרב שבתי סבתו התרגש מיום החסד שארגנו תלמידיו ואמר להם בתחילת היום, שהם זכו וקיימו מצוות גמילות חסידים כמאמרה מתחילתה ועד סוף.

יוסף זעפרני שמרכז את תכנית "מכוחו של עודד", תכנית בה משתתפים בני מחזורו של עודד חמדי ז"ל שלמדו אתו בישיבה התיכונית במצפה יריחו ובני הישיבה הלומדים בה כיום, מברך את התלמידים על העשייה הברוכה: "עודד היה בחור של נתינה ללא גבולות והכל בשמחה ובחן, לראות את בני הישיבה ממשיכים בצורה הזו לתת ולהרבות חסד עם הנזקקים והצריכים פשוט מחמם את הלב. ממש עולם חסד יבנה ונבנה והכל 'מכוחו של עודד'".