דובר הרב מזוז: אי אפשר לסמוך על ש"ס

"בן אדם עם הרבה כח, לוקח את הכח לעצמו בצורה לא נכונה, ומוביל דברים מתחת לאפם של הרבנים", תקף דובר הרב את אריה דרעי

בן שאול , י"ג באדר ב תשע"ט

הרב מאיר מאזוז
הרב מאיר מאזוז
צילום: אהרון קרון, פלאש 90

עשרות רבני קהילות - תלמידי ראש ישיבת 'כסא רחמים' הרב מאיר מאזוז, השתתפו בכינוס בחירות בהשתתפות הרב מאזוז יו”ר ‘יחד’ אלי ישי, במהלכו הוסברה ההחלטה להתמודד לכנסת ברשימה עצמאית.

מי ששפך אור על השתלשלות האירועים היה ששון טרבלסי, דובר בית הרב מאזוז שהסביר מדוע לא ניתן לסמוך על ש"ס בנושאים הנוגעים לסטטוס קוו.

"הדבר הראשון, מה שקרה בנושא רחבת הכותל. אתם יודעים ‘הכותל הרפורמי’, מה שרגילים לקרוא לו ככה, אין כותל רפורמי כן? אבל מה שמכנים הסוגיא של הכותל הרפורמי, הנושא עבר, ועבר בממשלה בהסכמת המפלגות החרדיות, ואנחנו עומדים והמומים, משהו אולי נשגב מבינתנו, לא כל כך הבנו", אמר טרבלסי ודבריו צוטטו באתר האינטרנט ''חרדים 10''.

בנאומו תיאר את השתלשלות האירועים וטען כי אלמלא התנגדותו של הרב מזוז והרב עמאר הרי שההתנגדות החרדית שבאה בהמשך - לא היתה רואה אור.

את דרעי הוא כינה "בן אדם עם הרבה כח, לוקח את הכח לעצמו בצורה לא נכונה, ומוביל דברים מתחת לאפם של הרבנים".

דובר הרב מאזוז טען כי דרעי עומד מאחורי הרחקתו המוחלטת של ישי מהמערכת הפוליטית הקיימת. "הם לצערנו הטילו וטו כדי שלא יורידו את אחוז החסימה, בא ביבי אומר להם אני חייב צריך להוריד את אחוז החסימה, רואים היום בסקרים ליברמן לא עובר, זאתי לא עוברת, זה ככה וככה, המצב קשה, אם לא יהיה לא טוב תהיה קטסטרופה. בשום פנים ואופן, ‘תמות נפשי עם פלשתים’, יורידו לי עין העיקר שלשני יורידו שתיים.

"אבל למה? מה מפריע לכם? רוצה להתחבר עם מפלגה אחרת, הציעו לו מקום לא מכובד, אבל אלי אמר אני לא אכפת לי, אם מרן ראש ישיבה אומר אני הולך ועושה, מקום חמש ומקום שמונה. ראש הממשלה כל כך רצה, מכיר בערכיו של אלי, יודע שאצלו האמת היא זה משהו, הנאמנות והאמת זה משהו אבסוליטי.

"ראש הממשלה היה מוכן אפילו לתת שר, ולו לבד שאנחנו נוכל להשתלב ולבלוע את החיבור הזה, שעם איחוד מפלגות הימין, טכני או אחר לא משנה, עד שהסכמנו יצאה לנו הנשמה. אחרי שהסכמנו הוציאו לנו את הנשמה, כן. פשוט עשו הכל. וזה ידוע ומפורסם לכל דבר. העיקר לא לראות את שליחו של מרן ראש הישיבה, העיקר שדעתו של מרן ראש הישיבה לא תישמע.

"למה? מה עשינו לכם? מה לקחנו מכם? אנחנו התנועה היחידה שיכולה לקחת קולות מהעם שבשדות ולהטות אותם לטובת הציבור החרדי, מה יותר טוב? שיצביע ליכוד? מה יותר טוב שיצביעו כחלון? הרי ממילא הם לא מתקדמים ורואים את זה גם בסקרים לצערנו, הם עוד יותר יורדים. איך יכול להיות? הרבה כח, הרבה קהל חרדי, הרבה פעילים, והתנועה הולכת ומצטמקת. למה זה קורה? כי כנראה שמשהו שמה נסדק בקרב הציבור".