הפתרון לטרור: עוד מיגון

צה"ל הציב מיגוניות מפלדה נגד פיגועי ירי בצמתים ברחבי יהודה ושומרון. מנכ''ל מועצת יש"ע לפיקוד המרכז: הסירו מיד את המיגוניות.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ג באדר ב תשע"ט | עודכן: 13:24

הפתרון לטרור: עוד מיגון-ערוץ 7
ממשיכים להתמגן
צילום: מנחם בקוש

צה"ל החל היום (רביעי) להציב מיגוניות מפלדה נגד פיגועי ירי, בצמתים מרכזיים ברחבי יהודה ושומרון.

המיגוניות הוצבו בעקבות פיגועי הירי, שהאחרון שבהם אירע ביום ראשון הקרוב בצומת אריאל ובצומת גיתי אבישר.

מנכ''ל מועצת יש"ע יגאל דילמוני פנה לצה''ל בדרישה להסיר את מיגוניות הירי החדשות שהוצבו בתחנות ההסעה ביהודה ושומרון. בפיקוד המרכז הבטיחו שהמיגוניות יוסרו לאחר שהוצבו ללא תיאום.

יו״ר הימין החדש וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, השר נפתלי בנט, אמר בתגובה להצבת המיגוניות: ״ההחלטה של מערכת הביטחון, אחרי שורה של מעשי רצח ביהודה ושומרון, להכניס את החיילים בטרמפיאדות לבונקרים, היא החלטה מבישה. ככה לא מנצחים את הטרור.

''כדי לנצח את הטרור צריך להרוס את בתי המחבלים ולהרוג את המחבלים, ולא להכניס את חיילי צה״ל לבונקרים״, הוסיף השר בנט.

''כך נראית הבוקר תגובה לפיגוע בגבעת אסף במדינה שהולכת ומאבדת את הכבוד הלאומי שלה", תקף יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ. ''חייבים לעבור מהכלה להתקפה מהגנה לריבונות''.

ח"כ בצלאל סמוטריץ', יו"ר האיחוד הלאומי, תקף גם הוא: ''ככה נראית פשיטת רגל ביטחונית. זה 'המענה' של צה"ל לטרור הערבי בכבישי יו"ש. עוד ועוד מיגון וגדרות. ככה משדרים פחד ומזמינים עוד טרור ועוד אלימות. מול טרור צריך יותר התקפיות ויותר הרתעה. פחות מגננה''.

שי אלון, ראש מועצת בית אל, הגיב בחריפות: "לצערי ככה נראית פשיטת רגל ביטחונית. אנחנו מעריכים את צה"ל. המפקדים והחיילים משקיעים מאוד אבל נראה שיש מי שחושב רק איך להגן ולא גם איך להתקיף. לא ייתכן שנסתתר מאחורי מיגוניות בתחנות אוטובוס. מה השלב הבא, מיגוניות אישיות לרכבים? מיגוניות אישיות לקונים במרכזי הקניות בגבע בנימין?

"אני קורא לממשלה לממש את זכותנו כאן באזור, להפעיל אמצעים תקיפים יותר נגד הטרוריסטים, להציב מחסומים ביציאה ובכניסה משטחי A. רק אם נהיה נחושים והתקפיים כמו שהיינו בעבר נצליח למגר את הטרור", הוסיף אלון.

ריבלין ניחם את בני משפחת אטינגר
צילום: דוברות בית הנשיא

מוקדם יותר היום ניחם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין את בני משפחתו של הרב אחיעד אטינגר ז"ל שביישוב עלי. הרב אטינגר נרצח בפיגוע שאירע בצומת אריאל ביום ראשון האחרון. בפיגוע נרצח גם לוחם צה''ל סמ''ר גל קיידאן הי"ד.

בביקורו בבית משפחת אטינגר, פגש הנשיא את אלמנתו וילדיו של הרב ושוחח עם המשפחה על הקשרים המשפחתיים הענפים בין משפחתו של הרב אטינגר ז"ל ומשפחת ריבלין, ואמר כי "הרב היה לנו להשראה ולמופת".

״זעקתך, מהדהדת מקצה הארץ ועד קצה״, אמר הנשיא לתמר האלמנה. ״באנו הנה ונלחמנו על הארץ שלנו ולא נעצור לרגע. עלינו להיות חזקים באמונתנו, בטוחים בצדקתנו. חזרנו לארצנו ואף אחד לא יוציא אותנו מכאן״.

הנשיא שוחח עם המשפחה על הכאב הגדול ושמע מהם על הצורך באחדות ובקירוב לבבות במיוחד בימים אלה. ״אנחנו צריכים להתגייס כולנו להעצים את הישיבה ממקום של אור ולהמשיך את מפעל חייו״, אמרה תמר אלמנתו.

הנשיא השיב שיעשה כל שניתן על מנת לסייע לפיתוח הישיבה שייסד הרב אטינגר בדרום תל אביב. ״החזון של הרב אחיעד הוא החזון של כולנו״ אמר הנשיא.

בטרם יצא, פנה הנשיא אל תמר, ואמר: ״דעי לך שכוחך ועוצמתך, מותירים בכל אדם שמאזין לך רושם בל ימחה. אני מאמץ אותך אל ליבי ומבקש לעמוד לצידכם בכל אשר אוכל".