דעה
ילדי גוש קטיף היקרים, סליחה

הגיע הזמן לומר זאת בפירוש ולבקש סליחה: אנחנו, החרדים, אשמים בהתנתקות הנוראה הזו מגוש קטיף

מענדל ראטה , י"ג באדר ב תשע"ט

ילדי גוש קטיף היקרים, סליחה-ערוץ 7
מענדל ראטה
צילום: באדיבות המצולם

הגיע הזמן לומר זאת בפירוש ולבקש סליחה: אנחנו, החרדים, אשמים בהתנתקות הנוראה הזו מגוש קטיף, בעקירת אלפי ילדים מבתיהם באכזריות, ברקע צרחותיהם ודמעותיהם שזעקו לשווא ללא מענה.

יכולנו למנוע את זה. ההתנתקות לא היתה עוברת ללא ממשלה, וללא החרדים לא היתה קואליציה. אבל החרדים לא פרשו מהקואליציה. אחד ברח אז לנופש בצפון ולא הרים טלפונים, ח''כים חרדיים אחרים נמנעו בהצבעה, וכך העברנו את ׳הפשע הגדול בהסטוריה׳ הזה. הכל בגלל תקציבים שקיבלנו.

עקרנו עשרת אלפים אנשים מבתיהם, שבכו, צעקו, נשברו מכאב, ולא חזרו לעצמם לעולם מאז הגירוש המשפיל. עמדנו בצד בשקט אכזרי, (חוץ מבודדים צדיקים שהלכו להפגין יחד עם המגורשים והלכו איתם יד ביד). שתקנו כי רצינו כסף מהממשלה. 290 מליון שקל קיבלנו אז, בתמורה על השתיקה. היה קשה לנו להתגבר על זה.

אבל אשמים אנחנו.

ילדי גוש קטיף היקרים, אני רוצה לבקש מכם סליחה. הייתי אז בחור בן 14, לא ידעתי אז מה הולך סביבי. אם הייתי יודע ומבין, הייתי צורח ברחובות. רק כמה אדמו"רים יחידים זעקו אז. סבא שלי האדמו״ר משומרי אמונים זצוק״ל, הרבי מערלוי זצוק״ל, והרבי מסדיגורא זצוק״ל. ואולי עוד מישהו. אבל חסמו להם את הדרך ולא נתנו להם להשפיע על גדולי ישראל. וכך העברנו את הפשע הנורא הזה.

הרב פרוש ישב אתמול עם חסידי חב״ד, ושיכנע אותם להצביע ליהדות התורה. הם שואלים אותו: איך אנחנו יודעים שלא תגרמו שוב פעם להתנתקות ולגירוש? פרוש עונה להם שהוא בשונה מח''כים אחרים היה נגד ההתנתקות, וגם האדמו״ר מסלונים שהוא במועצת והוא ימני יהיה נגד, ושהבלוק עם ח"כים חרדים אחרים הוא רק טכני ולא נלך עם דעותיהם וכו׳.

אבל בני גנץ הרי אמר שההתנתקות היתה דבר נכון שצריך להפיק ממנה לקחים הלאה, והח''כים החרדים אומרים כל הזמן שהם לא פוסלים ישיבה עם גנץ! ויש להם בעיה רק עם לפיד שאולי יקצץ להם כסף מהמוסדות.

חשבתם פעם על זה? ״הסכמי אוסלו״ הארורים שבעקבותיהם נרצחו אתמול הרב אטינגר הי״ד ושלשום נרצח גל קיידאן הי״ד, עברו רק בגלל ח״כ חרדי אחד ששיגע אז את הרב עובדיה יוסף זצ״ל.
״הגירוש הנורא״ מגוש קטיף שהמיט עלינו את כל הטילים והטרור של עזה מול שדרות ואשדוד וכל הדרום, שוב, עבר רק בגלל שהחרדים לא מנעו את זה. מילא אריק שרון ז״ל, שהפחד מישיבה בכלא לשנים ארוכות עיוור אותו, אבל אנחנו, שאנחנו כן לומדים תורה, ואמורים להיות לנו ערכים של דאגה לעם ישראל והשתתפות בכאב הגדול, זרמנו עם הפשע הנורא הזה, אך ורק בגלל ״כסף ותקציבים״.

טאטע אין הימל, חטאנו, עווינו, פשענו.

שאלתי אתמול כמה חסידי בעלזא: אם היו גרים 10 אלף חסידי בעלזא בגוש קטיף, נראה לכם שהיו מגרשים אתכם ונותנים את הבתים לערבים? כולם אמרו לי פה אחד: בוודאי שלא. אני שואל חסידי גור: אם היו גרים 10 אלף חסידי גור בגוש קטיף, נראה לכם שהיו מגרשים אתכם לטובת הערבים? הם מרכינים את הראש בחיוך... בוודאי שזה לא היה עובר.

ואני מוסיף לכם, תהיו בטוחים גם שאם היו גרים שם 10 אלף חרדים ליטאיים, או 10 אלף חרדים ספרדים, הח״כים החרדים היו מונעים את זה בוודאות. לא היה עובר גירוש, מאה אחוז.

אבל הם היו רק ׳מזרוחניקים׳. ומה אכפת לנו בכלל מעם ישראל? ממתי אכפת לנו מארץ ישראל?? אנחנו רוצים רק דבר אחד: כסף למוסדות. יש לכם? יאללה, בוא נשב יחד בקואליציה.

ילדי גוש קטיף, אני מתבייש מכם וכואב את כאבכם. לא, אינני מזדהה עם הפשע שעשו לכם. כאבכם הוא כאבי, והפשע שעשו לכם הוא פשע שעשו גם לי. וכאשר הנני שומע כיום שהח״כים החרדיים אומרים שבני גנץ (שאומר שרוצה לעשות עוד התנתקות, ושאומר ש׳יש שופטים בירושלים׳ על כך שפסלו את מיכאל בן ארי והכשירו את המחבלים מבל״ד), הוא ׳איש טוב׳ שאפשר לשבת איתו, אני יודע שהם אפילו לא מכים על חטא על כך.

ילדי גוש קטיף היקרים והאהובים, אני בצד שלכם. אצביע רק למי שיילחם עד טיפת דמו האחרונה בשבילכם. מי שעם ישראל חשוב לו בדיוק כמו לימוד התורה. כי אורייתא וישראל חד הם.