מצבר. אילוסטרציה
מצבר. אילוסטרציה צילום: iStock

הסיטואציה שבה אנחנו מכניסים את המפתח לסוויץ' ומסובבים אותו ובכל זאת הרכב לא מגיב היא אחת המתסכלות ביותר שיש.

בנוסף, זה תמיד קורה לנו כשאנחנו ממש זקוקים למכונית או ביום שכולו תקלות מעצבנות. מצד שני, כמו כל מרכיב בכלי הרכב שלנו, ובעצם כמו כל מוצר, גם למצברים יש תוחלת חיים מוגבלת - וכשהמצבר שובק חיים הפתרון הטוב ביותר הוא להזמין מצבר חדש אליכם, עד הבית.

מהן האפשרויות כשהמצבר שובק חיים?

כשהמצבר של הרכב שלנו מפסיק למלא את ייעודו, יש לנו מספר אפשרויות. אחת מהן היא להיעזר באותם כבלים שמונחים אצלנו בבגאז' (אם זכרנו להצטייד בהם כמובן) ובטוב ליבם של העוברים והשבים או בחברים קרובים שיכולים לחבר את המנוע שלנו למנוע של הרכב שלהם.

היתרון של הפתרון הזה הוא שאתם יכולים לנסוע עם הרכב למרות שהמצבר שלו כבר לא עובד. החיסרון הגדול הוא שאם המנוע ייכבה מסיבה כלשהי תצטרכו שוב לחפש מישהו שיעזור לכם להתניע אותו בעזרת הכבלים.

בנוסף כמובן שחובה להגיע מיד למוסך או לחנות מצברים, וגם מבחינה זו היכולת שלכם לערוך סקר שוק מקיף מוגבלת שהרי עם מכונית שהמצבר שלה לא עובד אי אפשר להסתובב בין חנויות רבות. לעומת זאת כשבוחרים באופציה של מצבר לרכב עד הבית כן ניתן לבצע השוואת מחירים נרחבת.

חיסכון בזמן

יתרון נוסף של האופציה של מצברים עד הבית הוא החיסכון בזמן. כשאתם מגיעים למוסך אתם עלולים לבלות שם זמן לא מבוטל עד להרכבת המצבר החדש, וכמובן שגם ההתנעה מחדש בעזרת כבלים (וההמתנה למישהו שיעזור לכם) מחייבת התאזרות בסבלנות.

לעומת זאת כשמזמינים מצבר עד הבית, אתם אמנם לא יכולים להשתמש ברכב עד שמגיע המצבר החדש אבל אתם כמובן יכולים לעשות דברים אחרים בבית (או באותו מקום שבו אתם נמצאים) ובכל מקרה ההמתנה מתבצעת בנוחות מרבית כך שבשורה התחתונה אתם חוסכים זמן.

איך לבחור מצבר?

היום כבר לא צריך ללכת למוסך בשביל להחליף מצבר, הוא יכול להגיע אליכם! כשמזמינים מצבר הביתה חשוב כמובן לדעת איזה מוצר לבחור. השיקול החשוב ביותר הוא התאמה מדויקת של המצבר לרכב מבחינת הביצועים הדרושים וגם מבחינת הממדים במנוע.

המלצה נוספת היא לוודא שמדובר במצבר חדש ולא בכזה משומש. על גבי כל מצבר מוטבע תאריך הייצור שלו ורצוי כמובן לבדוק אותו. באופן כללי חשוב להזמין את השירות מחברה אמינה שאתם יכולים לסמוך עליה בעיניים עצומות ולנסוע עם המצבר בחדש בראש שקט באמת.

עוד פרמטר שחשוב לבחון הוא ארץ הייצור של המצבר. מצברים כחול-לבן ואלה המיוצרים בארה"ב או באירופה עדיפים על פני אלה שמגיעים אלינו מסין או מטורקיה, גם אם עלותם של האחרונים נמוכה יותר, ובהקשר זה כדאי לדעת שהתשובה לשאלה כמה עולה מצבר עד הבית היא לא בהכרח הרבה יותר ממצבר שנרכש בחנות - כך שגם בהיבט הפיננסי מדובר בבחירה המשתלמת ביותר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו