נשק אחד פחות באיו״ש

לוחמי פלס״ר 401 עצרו פלסטיני שהחביא ברכבו נשק מסוג עוזי. ''הישג מבצעי למניעת הפיגוע הבא''.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ד באדר ב תשע"ט

נשק אחד פחות באיו״ש -ערוץ 7
הנשק שהוסתר ברכב
צילום: דובר צה''ל

לוחמי פלוגת הסיור של חטיבה 401 ערכו אתמול (רביעי) בידוק שגרתי סמוך לכפר ג׳ילקסון בקרבת ג׳נין, ומצאו נשק מוסתר בתוך רכב שערבים ניסו להבריח לתוך שטח ישראל.

לוחמי הפלס״ר בדקו את הרכבים שאותם עצרו וחיפשו בהם חפצים חריגים. במהלך הבידוק נמצא ע״י לוחמי הפלס״ר נשק מסוג עוזי. הלוחמים עצרו את הנהג הפלסטיני - תושב קבטיה הסמוכה לג׳נין - והעבירו אותו לחקירת השב”כ.

תפיסת הנשק מצטרפת ל-25 נשקים שנתפסו על ידי לוחמי צה״ל בחודש האחרון ול-196 נשקים שנתפסו באיו״ש מתחילת שנת 2019.

סגן מפקד הפלס"ר, סגן אופיר קופרמן, שערך חיפוש ברכב ומצא את הנשק, מספר לערוץ 7: ״כחלק מצ'ק פוסט בעומק הגזרה ביצענו חיפוש ללא מידע מקדים על רכבים. ממש ברכב האחרון החלטנו שמבצעים בידוק קפדני בעקבות התנהגות חשודה, נמצא נשק מתחת למושבים והבחור נעצר. התחושה היתה של סיפוק והישג מבצעי למניעת הפיגוע הבא״.

בחודש האחרון ביצעו לוחמי פלס״ר 401 תעסוקה מבצעית בפלוגת ג׳למה הצמודה לג׳נין. פלס"ר 401, פלוגת הסיור המובחרת של חיל השיריון, הסיירת של החטיבה, הינה יחידת מודיעין קרבית שתפקידה המרכזי הוא לאסוף מודיעין קרבי מתוך שטח האויב, בזמן אמת ובצורה נסתרת.

על הלוחמים לספק לחטיבת מנשה מודיעין על האויב והקרקע בשטח הלחימה, הם מהווים את ה״עיניים של הטנקיסטים״ ולמעשה הם חלק אינטגרלי בתמרון בעומק.